De favoriete Zwolse plekken van Bram: ‘Deze winkel is een must voor elke muziekliefhebber’
De beste tips, die komen van locals. Want wie in een stad woont en leeft kent vaak de allerbeste plekken. Deze week…
De beste tips, die komen van locals. Want wie in een stad woont en leeft kent vaak de allerbeste plekken. Deze week is het de beurt aan Sebastiaan Vaca. Van een culinaire parel tot een glas koude rosé in een Franse setting: dit zijn de lievelingsplekken van Sebastiaan.
Sebastiaan Vaca (24) woont nu bijna zes jaar in Zwolle. “Oorspronkelijk kom ik uit Hengelo, maar ik mocht deze stad omruilen voor het heerlijke Zwolle toen ik ging studeren. Op dit moment zit ik in de laatste fase van de opleiding Journalistiek en in april zal ik fulltime gaan werken voor het tv-programma Even Tot Hier. Ik ben half-Frans en hou van koken, muziek, reizen en interior design.”
Ondanks dat Sebastiaan oorspronkelijk niet uit Zwolle komt, is hij van de stad gaan houden. “De stad heeft alles wat je nodig hebt en meer. Ik woon samen met mijn partner middenin het centrum in één van de leukste straten van de stad, namelijk de Luttekestraat. We wonen daar nu 1,5 jaar en daarvoor woonde ik in een studentenkamer aan de Melkmarkt en in een studentenkamer in de Indische Buurt.”
Swipe naar links om de favoriete plekken van Sebastiaan in Zwolle te ontdekken >
Voor koffie gaat Sebastiaan vaak naar Konkeltje net buiten de stadsgracht. “Tijdens de coronaperiode konden we als studenten voornamelijk op onze kamer zitten. Toch wandelde ik vaak samen met vrienden. Hierdoor heb ik Zwolle nog beter leren kennen. Vaste prik was dan een koffietje halen bij Konkeltje, een koffie- en theezaak. Ze hebben vriendelijk personeel en heerlijke koffie to go. Even uitrusten op een bankje bij de Thorbeckegracht was heerlijk.”
“Ik werk inmiddels 3,5 jaar bij Restaurant De Buik van Parijs, een heel leuke Franse bistro net buiten de stadsgracht. Onopvallend vanaf de buitenkant, maar zeker de moeite waard. Toch ben ik bevooroordeeld en daarom zal ik nog een ander restaurant kiezen, namelijk Poppe. Het restaurant zit naast ons huis en het is heerlijk. Het personeel is vriendelijk en gastheer Fons legt je in de watten alsof je z’n eigen kind bent. De Rouleaux van Eend met gekarameliseerde Foie Gras zal ik nooit vergeten. Als student is Poppe misschien niet direct het meest betaalbare restaurant in Zwolle, toch zou ik iedereen adviseren om een keer minder bij een goedkoper restaurant te gaan eten en te sparen voor deze culinaire parel.”
“Ik haal absoluut iets to go, vaak zelfs. Ik doe alles altijd lopend in Zwolle aangezien het niet enorm groot is. Hierdoor laat ik me vaak genoeg verleiden om even binnen te stappen bij verschillende tentjes. Piccolini, de Italiaanse delicatessenzaak naast de Sassenpoort, heeft de lekkerste Canolli’s van de stad. Het is een soort van gerold koekje, gevuld met ricotta en je kunt kiezen uit allerlei verschillende smaken. Mijn favoriet is citroen. Daarnaast heeft deze zaak ook heerlijke broodjes. Wanneer je met teveel producten dan weer de zaak uitloopt roept de eigenaresse je altijd na met een vrolijke ‘Ciao!’.”
“Op warme zomeravonden ga ik vaak met vrienden naar de IJssel. Langs de dijk is een klein afgeschermd strandje. Hier picknicken of zwemmen we. Waar het precies is ga ik natuurlijk niet zeggen, dan zit het komende zomer vol. Daarnaast kan ik op koudere dagen in de winter enorm genieten van het Engelse werk. Vooral in de coronatijd liep ik bijna altijd dezelfde route. De binnenstad uit en langs Dinoland richting het bos. Het is er prachtig.”
“Als hobby vind ik het leuk om kleren te borduren. Dat klinkt direct heel stoffig, maar ik geniet ervan. Ik maak shirts met lijntekeningen voor mezelf en vrienden. Voor mijn garen en naalden ga ik altijd naar ’t Knopenwinkeltje in een zijstraat van de Diezerstraat. Hier staat een man achter de toonbank die altijd precies wil weten wat je gaat maken en tips geeft.
Daarnaast kom ik graag bij Finders Keepers, een thriftshop in de Luttekestraat. Hier kocht ik een Tommy Hilfiger-tuinbroek voor de verjaardag van mijn partner en vind ik vaak hele toffe dingen. De eigenaren zijn een soort vrienden van ons geworden en steken hart en ziel in wat ze doen.
Tot slot kom ik vaak bij de Stichting Kringloop Zwolle. Toen mijn partner en ik best onverwachts gingen samenwonen kochten we hier heel veel voor ons interieur. Er ligt natuurlijk veel rommel bij een kringloop, maar dat maakt het juist leuk. Zoeken naar datgene wat potentie heeft. Voor ons huis kochten we destijds een televisiemeubel uit de jaren ’50 waar we nog steeds heel blij mee zijn.”
“De Buik van Parijs heeft een waanzinnige tuin. De blauwe en gouden regen rondom de lichtjes op warme zomeravonden voelen magisch. Naast dat ik hier werk kom ik buiten mijn werktijden ook om heerlijk te ontspannen. Een glas koude rosé in een Franse setting is waar ik nu alweer naar uitkijk.”
“Vanaf april komt er een hostel in Zwolle in de Luttekestraat: De Basis. Ze toverden het oude politiekantoor om en het ziet er megavet uit. Vorige week hadden ze een open avond en konden we voor het eerst binnenkijken. Omdat het praktisch onze buren zijn waren we heel benieuwd. De kamers zijn mooi, het eten lijkt heerlijk en het podium in de grote zaal zal gevuld worden door toffe Zwolse muzikanten.”
“De Thorbeckegracht is een van mijn favoriete plekken in Zwolle. Mijn droom is om daar ooit te kunnen wonen. De huizen zijn prachtig en door de grote ramen kun je bij iedereen naar binnen kijken. Ik fantaseer vaak over wat ik zelf zou doen met de inrichting van te drukke woonkamers met duizenden lijstjes aan de muur. Ik vind het heerlijk om er te lopen en even bij de gracht te kunnen zitten.”
“Iedereen moet natuurlijk de Luttekestraat gezien hebben. Het is voor velen die van het station komen, naast de Sassenpoort, de ingang van de stad. Er zitten heel leuke winkeltjes, veel lokale ondernemingen en de sfeer is gezellig. Haal een ijsje bij Lutteke (die sinds deze week weer open zijn), haal heerlijk Syrisch eten bij Dima’s Huis, haal het lekkerste gebak bij de Stadsbakker en kijk eens naar de prachtige kunst in Atelier 58.”
“Ik zou heel graag een keer willen eten bij D’Andrea’s. Dit Italiaanse restaurant ziet er zo goed uit en het eten lijkt me heerlijk. Ik heb al meerdere pogingen gedaan om te reserveren, maar vaak zitten ze vol. Het is populair en van wat ik hoor is dat terecht. In de toekomst ga ik hier zeker naartoe.”
Wil jij net als Sebastiaan jouw favoriete plekjes in Zwolle delen? Leuk, want veel Zwollenaren gingen je voor. Je favorieten invullen kan hier.
Blijf op de hoogte
Schrijf je in voor de nieuwsbrief van indebuurt Zwolle en blijf op de hoogte van alles over en rondom Zwolle.
In onze gids
Populaire rubrieken
In onze gids
Populaire rubrieken