De favoriete plekjes in Zwolle van Maartje: ‘Boulderen is écht een aanrader’
De beste tips, die komen van locals. Want wie in een stad woont en leeft, kent vaak de allerbeste plekken….
De beste tips, die komen van locals. Want wie in een stad woont en leeft, kent vaak de allerbeste plekken. Ileane Albracht-Zielman (22) deelt met ons haar favoriete plekjes. Van een koffie halen bij ’t Konkeltje tot zoeken tussen de platen bij Minstrel Music. Dit zijn Ileane’s favorieten in Zwolle.
Ileane kwam tijdens haar studie in Zwolle wonen en kocht kortgeleden met haar man Guus een klushuis in Assendorp. “We wonen nu nog in Westenholte tot ons nieuwe huis iets meer bewoonbaar is. Het voelt voor ons toch een beetje alsof we vanuit een dorpje weer terugtrekken naar de stad. Ik ben dol op Zwolle: een echte stad, maar toch kneuterig.”
Ileane heeft een lekker druk leven. “Ik ben dol op foto’s maken, buiten koken, het strand en zingen. Samen met een aantal anderen zit ik in een band: Burgeon. We schrijven onze eigen nummers. Een beetje country, pop, akoestisch: met veel meerstemmigheid en een boel gitaren. Afgelopen mei brachten we ons album “Thank God It Ain’t Luck” uit. Op dit moment doe ik dat nog gewoon naast m’n baan: doordeweeks sta ik namelijk voor de klas in Elburg als docent Frans.”
“Het voelt echt als een gelukje dat we een huis gevonden hebben in Assendorp. Niet alleen omdat ik de huizen daar echt fan-tas-tisch vind, maar ook omdat ik dan op loopafstand woon van Lisa’s Deli. Een vriendin van me nam me daar ooit mee naartoe, en sindsdien ben ik fan. Alleen het pand zelf is al heerlijk. Ze verkopen er de lekkerste koffie, vegan-taartjes, cupcakes en meer. Echt een aanrader!”
“Als Frankrijk-liefhebber vind ik De Buik van Parijs een hele leuke plek. Ik vind het belangrijk dat niet alleen het eten lekker is, maar dat het restaurant zelf ook sfeervol is. Van de buitenkant zie je dat misschien niet direct, maar achter het restaurant zit een tuin waar je heerlijk kunt zitten. Je hebt echt het idee dat je even in Frankrijk bent, met heerlijke wijn, typische Franse gerechten (ook vega) en Franse chansons op de achtergrond.”
“Het heeft misschien niet het allerleukste terras, maar The Dublin House is van binnen zó vet, dat je helemaal niet buiten wil zitten. Het heeft het idee van een Irish Pub, maar dan net eventjes anders. Met toffe behangetjes, gekke dingen aan de muur, hele leuke hoekjes, en lekkere drankjes. Elke ruimte daar is weer net even anders.”
“Als we in het weekend op pad gaan en lang in de auto moeten reizen, zoek ik vaak een excuus om eerst even langs ’t Konkeltje te gaan voor een coffee to go. Vanuit de stad loop je er zo heen, en met de auto kun je er ook gemakkelijk komen: ideaal! Binnen hebben ze allerlei soorten thee en koffie, en ontzettend aardig personeel.”
“Tijdens m’n studententijd heb ik in een kamer vlakbij de Peperbus gewoond, en daarna aan de Melkmarkt. Ik vond het heerlijk om zo middenin het centrum te wonen. Vooral vanwege de markt! En ook al woon ik nu nog in Westenholte, en is het iets verder fietsen: het is inmiddels vaste prik op zaterdagochtend. Het liefst een beetje vroeg, dan is het nog niet zo druk. Ik haal er fruit, noten én mijn favoriet: croissants en brood bij HENK. Die croissants nemen we vervolgens mee naar het Broerenkerkplein, en daar ontbijten we aan de rand bij de gracht of aan een picknicktafel. Dat zijn echt m’n lievelingsochtendjes met thee en een spelletje erbij.
Op vrijdagochtend is er ook markt, dan zijn er een heel aantal biologische kraampjes, waar je allerlei noten, zaden, pitjes kunt halen en je eigen potjes mee kunt nemen: lekker duurzaam.”
“Ik houd enorm van struinen door allerlei winkeltjes. Zo ben ik dol op Dille en Kamille, maar ook Moonloft of Waanders in de Broeren. Ik word al zen als ik daar naar binnen stap.“
“Onze band heeft het album ook op vinyl uitgebracht en wij draaien zelf ook een heleboel plaatjes. Ik vind het dan ook heerlijk om in platenzaakjes te zoeken naar toffe (tweedehands) platen. Ik ontdekte een poosje geleden een platenzaak in Zwolle: Minstrel Music. De winkel is niet heel groot maar staat echt van top tot teen vol met allerlei platen. Daar kan ik me wel een poosje vermaken!”
“Ik heb een heel aantal keer bij La Cucaracha gegeten. Je kunt er heerlijk Mexicaans eten (ook heel lekker vega) en vanbinnen is het een soort ratjetoe aan kleuren en prulletjes, maar dat past er helemaal bij. Op de een of andere manier heb ik er zulke leuke herinneringen aan. Zo heb ik er een keer gezeten met een vriendin, middenin de zomer. We zaten boven, de ramen wagenwijd open. We kletsten, lachten, dronken wijntjes en aten heerlijk.”
“Het is sowieso een aanrader om, wanneer je in Zwolle bent, niet alleen de grote straten te pakken maar gewoon hier en daar eens een zijstraatje te nemen. Er zijn binnen de grachten zoveel leuke steegjes, straatjes met oude huizen, kleine boetiekjes en fotogenieke plekken.”
“Nu alles weer open is heb ik enorm veel zin om naar concerten en theaters te gaan voor livemuziek. Vaak maakt het helemaal niet zo heel veel uit waar je heen gaat: live is alles een feestje. Zo ben ik laatst heel spontaan met m’n zusje en vriendinnen naar Typhoon gegaan in Hedon. Het is niet de muziek die ik zelf heel veel luister, maar we hebben veel gedanst en een heerlijke avond gehad.”
Wil jij net als Ileane jouw favoriete plekjes in Zwolle delen? Leuk! Dat kan hier.
Blijf op de hoogte
Schrijf je in voor de nieuwsbrief van indebuurt Zwolle en blijf op de hoogte van alles over en rondom Zwolle.
In onze gids
Populaire rubrieken
In onze gids
Populaire rubrieken
Topper