Binnenkijken bij Lisa en Wesley: ‘Die tv-muur hebben we zelf gemaakt’
In nog geen jaar tijd hebben Lisa (23) en Wesley (25) hun jarenzestigwoning in Diezerpoort in Zwolle omgetoverd tot een moderne,…
“Heel veel mensen kennen Windesheim eigenlijk niet”, zegt Janieck. Samen met haar vriend (en twee katten) woont ze negen kilometer buiten het centrum van Zwolle, maar tóch in de Hanzestad. Het stel woont inmiddels een jaar in de wijk Soestweteringlanden in Windesheim. De stijl van Janieck en Ramon krijgt steeds meer vorm in hun huurhuis. “Ik vind het leuk om budgetkoopjes te scoren.”
Windesheim, met zo’n 800 inwoners een klein kerkdorpje binnen de gemeente Zwolle, is volgens Janiek een halfuurtje fietsen van het Zwolse centrum. Het was het idee van Ramon om in Windesheim te gaan wonen. “Mijn vriend komt uit Windesheim en ik woonde op kamers in Assendorp. Toen waren we op zoek naar iets nieuws en konden we iets hier krijgen.” Hoewel de woning goed bevalt, zijn ze wel op zoek naar een koophuis. “Maar dat is best moeilijk in deze tijd.”
Sinds een klein jaar woont het stel in hun huidige huurwoning. Nadat ze de sleutel kregen, kregen eerst alle muren een lik verf. Ook lag er nergens een vloer in, dus die klus moest ook nog geklaard worden. Gelukkig had niet alles in het huis een make-over nodig: de badkamer en keuken waren recent gerenoveerd.
Hun favoriete plekje in huis? Dat is de woonkamer. “Fijn om hier na een werkdag of in het weekend met de kaarsjes aan series te kijken”, zegt Janieck. Met de grote beeldbuis in huis – een idee van Ramon – is dat goed mogelijk.
Tekst gaat verder onder de foto’s.
Janieck houdt vooral van een budgetproof interieur. “We besteden geen honderden euro’s aan het interieur. Ik vind het altijd leuk om koopjes voor in het huis te scoren.” De Action, Xenos en Casa doen goede zaken met Janieck. Handig: want de 25-jarige inwoner van Zwolle verandert regelmatig de inrichting.
Het is dan ook geen geheim dat Janieck de inrichting bedenkt. “Mijn vriend is het overal mee eens”, zegt ze. Wat hun stijl precies is, vindt Janieck lastig te omschrijven. De woning heeft verschillende kleuren. “De muren van het huis op de begane grond zijn een beetje beige-warm. In het huis is ook wat rood te vinden, maar er zijn ook accessoires met gekleurd glas.”
Een andere highlight in het huis is de slaapkamer, die net een make-over heeft gehad. “Niet alleen het bed is nieuw. Ook de muur kreeg een nieuwe kleur en één muur heeft een behang met aapjes”, zegt Janieck. Ze is trots op het eindresultaat. “Het is echt naar onze smaak ingericht.”
Tekst gaat verder onder de foto’s.
In deze coronatijd is een goede thuiswerkplek wel handig. “Omdat ik thuiswerk, hebben we één kamer omgebouwd tot kantoor. De muren worden nog geverfd”, zegt ze. Er zijn meer plannen. “We willen ook de hal in een andere kleur gaan verven. Die is nu donkergrijs, net als de trap. Voor de rest doen we het rustig aan, omdat we ook aan het kijken zijn naar een koopwoning.”
Tekst gaat verder onder de foto’s.
Die negen kilometer afstand naar hartje Zwolle wordt, als het aan Janieck en Ramon ligt, in de toekomst niet minder groot. De omgeving van Windesheim bevalt hen prima, dus voor een koopwoning kijken ze vooral rond in hun huidige woonplaats en Zwolle Zuid.
Iedere week kijkt indebuurt binnen bij Zwollenaren die bijzonder wonen. Heb jij een toffe studentenkamer? Is jouw interieur een throwback naar de jaren stilletjes? Heb je meer kamerplanten dan het tuincentrum? Woon je samen met 25 katten? Bestaat je interieur uit LEGO? En mogen we eens bij jou kijken? Stuur ons een berichtje!
In onze gids
Nu geopend
Nu gesloten
Nu gesloten
Populaire rubrieken