Otto runt Vinotheek Vintage: ‘Dit moet een wijnwinkel zijn zonder drempel’
De nieuwste wijnhotspot van Zwolle al ontdekt in de Broerenstraat? Op de plek van het voormalige knalroze pand van Zus….
Zoals je weet, lees je op indebuurt Zwolle altijd het laatste winkelnieuws uit de stad. Welke winkels en horecazaken zijn afgelopen maand nieuw geopend? Welke zaken gaan sluiten, verbouwen of verhuizen? In dit artikel praten we je bij.
Tip: check ook de vorige update met nieuwe en verdwenen zaken, zoals Ribs’nfries en Mama Luu.
Op de oude plek van donutwinkel Royal Donuts in hartje Zwolle vind je iets heel anders. In de Diezerstraat kun je terecht voor een gloednieuwe parfumerie: Ingrid’s TapParfumbar.
Noordelingen kunnen Ingrid’s TapParfumbar al kennen, want de zaak vind je al in Stadskanaal, Emmen en Klazienaveen. Zwolle wordt de vierde locatie. Je kan er naast parfum ook terecht voor geurstokjes, wax en geurkaarsjes. Op 22 november opende de winkel de deuren.
De nieuwste wijnhotspot van Zwolle al ontdekt in de Broerenstraat? Op de plek van het voormalige knalroze pand van Zus. vind je nu Vinotheek Vintage. Eigenaar Otto Berkhof (30) opende in augustus met trots de deuren van zijn wijnwinkel. “Ik weet zeker dat de wijn van zes euro bij mij beter is dan de industriewijn uit de supermarkt.”
Goed nieuws voor Zwollearen die zich willen laten knippen, scheren en verzorgen. Op de plek van I Love Sushi op de Oude Vismarkt in hartje Zwolle komt binnenkort een gloednieuwe zaak.
I Love Sushi opende in 2018 op de Oude Vismarkt, maar sloot deze zomer de deuren. De keten vind je tegenwoordig nog in de Dobbe in de Aa-landen. Op de plek van de sushizaak komt snel een andere bestemming.
Binnenkort kunnen Zwollenaren op de Oude Vismarkt 8 terecht voor een kapperszaak, want het voormalige sushirestaurant wordt omgetoverd tot H7 Barbershop. Op de gevel is de naam van de nieuwe zaak – zo’n 70 vierkante meter groot – alvast te zien. De website is nog in de maak.
Het doek is gevallen voor Lots & More, de horecazaak nabij de Sassenpoort in Zwolle. Afgelopen weekend was de zaak voor het laatst open. Voor eigenaar Charlotte was het winkeltje, met onder meer yoghurt, wafels en limonades, niet meer te combineren met haar privéleven. “Na vijf jaar is het tijd om de balans op te maken en moet ik eerlijk zijn naar mijzelf. Een bedrijf vol overgave runnen in je eentje en daarnaast twee kleine kindjes thuis is moeilijker te combineren dan ik had gehoopt”, vertelde Charlotte eerder op Instagram.
Binnenkort opent op het plekje een nieuwe zaak met eten. Wat voor adresje dat wordt, is nog niet bekend.
Bewoners van Zwolle-Zuid kunnen straks terecht bij een gloednieuwe bakker. In het winkelcentrum in de Zwolse wijk opent binnenkort Erdem Bakkerij Zuid. De bakkerij komt op de oude plek van reisbureau D-reizen, in de Pijmanstraat 17.
Bij Erdem Bakkerij Zuid kun je straks terecht voor allerlei lekkernijen. Bijvoorbeeld donuts, baklava, gebakjes, Turks fruit en brood, Turkse pizza en koekjes. Verder kun je er ook salades, broodjes, tosti’s, döner kebab en tapenades scoren. “Binnen enkele weken maken wij onze openingsdatum bekend”, laten de bakkers weten op Facebook.
De Sassenstraat krijgt er binnenkort weer een nieuw tattooshop bij. Na Mellow by Nozem komt op nummer 22, naast Corners Cake, binnenkort Blue Heart Tattoo. De shop is nu gevestigd op de Ossenmarkt. Begin januari opent de zaak op de nieuwe plek.
Sinds eind september vind je in The Dublin House een nieuwe cocktailbar: The Peacock. De ‘verborgen bar’ is te vinden op de eerste verdieping van de horecazaak. “Het is een grootstedelijke cocktailbar met een heel eigen sfeer. Gasten zijn overdonderd als ze na de entree via een telefooncel met een geheime code in ons luxe trappenhuis komen en op de eerste verdieping een cocktailbar treffen”, zegt eigenaar Jan Briek tegen horecasite Entree.
De kringloop in Berkum breidt flink uit. De bovenverdieping van Kringloop voor Red een Kind Zwolle wordt straks twee keer zo groot en dat betekent zodoende dat je straks veel meer kleding kan shoppen.
“Een deel van het concept blijft hetzelfde”, zegt Linda Hansman over het menu van Bumble Bee. Op de oude plek van Méli Mélo in Assendorp laat ze sinds ze eind november gasten kennismaken een culinaire keuken uit de Verenigde Staten. “De basis van de keuken is Amerikaans met Cajun en Creools, geïnspireerd op New Orleans. Dat komt door mijn verleden. Ik ben getrouwd geweest met een enorme jazz-fan. In die tijd ontdekte ik die keuken. Het heeft een klassieke Franse basis met spannende invloeden uit andere landen.”
Kapsalon De Blitz uit de Sallandstraat verhuist per 1 januari naar een nieuw pand in Assendorp. Ook Cuts and Colors by Sanne verhuist mee, dus straks worden het twee kapsalons onder één dak. In het nieuwe jaar kun je voortaan terecht in de Assendorperstraat 117.
Blijf op de hoogte
Schrijf je in voor de nieuwsbrief van indebuurt Zwolle en blijf op de hoogte van alles over en rondom Zwolle.
In onze gids
Populaire rubrieken
In onze gids
Populaire rubrieken
In onze gids
Populaire rubrieken
In onze gids
Populaire rubrieken