Studeren en koffiedrinken: Grote Kerk in Zwolle is nieuwe huiskamer voor studenten
In het Academiehuis, oftewel de Grote Kerk in Zwolle, kun je sinds februari ook terecht om te studeren. De kerk…
Het Deltion College in Zwolle geeft aan studenten die zelf niet makkelijk aan menstruatieproducten kunnen komen, gratis tampons. Het gaat om een pilot waarbij iedereen die tampons nodig heeft, de hygiëneproducten kan pakken.
Uit onderzoek van het Armoedefonds blijkt dat bijna een op de tien meisjes en jonge vrouwen geen menstruatieproducten kan kopen. “Studenten blijven als gevolg ervan thuis van school of behelpen zich met wc-papier. Daar wil Deltion een eind aan maken”, meldt de school.
De pilot werd bedacht door de studentenraad van het Deltion College. “We hopen daarmee de drempel voor studenten om menstruatieproducten te pakken te verlagen. Maar ook om zonder schaamte over dit onderwerp te kunnen praten”, zegt Renalde Plomp, initiatiefneemster vanuit de studentenraad.
Voor de pilot zijn op zeven toiletten in de school kastjes met gratis tampons geplaatst. Studenten die tampons nodig hebben, kunnen hier gebruik van maken. Als de pilot succesvol blijkt in het bestrijden van menstruatiearmoede, overweegt de school de pilot voort te zetten.
In Zwolle zijn meer acties opgezet om menstruatiearmoede te bestrijden. Zo hangen er dankzij een idee van Karin ter Horst in de stad speciale kastjes met tampons en maandverband.
In onze gids
Populaire rubrieken