Inzameling afval tijdens Hemelvaart en Pinksteren in Zwolle: dit moet je weten
Moet die zak met afval op Hemelvaart en Pinksteren buiten staan? Of wordt het afval op een later moment opgehaald…
Paprika’s, noten, komkommers en nog meer: verschillende producten zijn verpakt in plastic. Dat is helemaal niet nodig, vindt Elisah Pals van Zero Waste Nederland. Ben jij het hiermee eens? Dan kun je samen met andere Zwollenaren op donderdag 2 juni een zogenoemde Zero Waste Tour door Zwolle doen.
Neem je eigen bakje mee en geniet van het product. Dat is de missie van Elisah van Zero Waste Nederland. “Het is niet nodig dat veel producten in de supermarkt of andere Zwolse zaken worden verpakt in plastic”, zegt Elisah. Via de tour ontdek je dat je genoeg producten in eigen bakjes en zakjes kunt vervoeren.
De Zero Waste Tours worden in veel Nederlandse steden gehouden. In Zwolle zijn er twee tijdsloten op donderdag 2 juni: je kunt een ticket kopen voor 9.30 uur en of eentje voor 13.00 uur. In beide gevallen start je bij de Dille & Kamille, Eilandweg 42. De begeleiders zijn Sophie en Lynn. Je bezoekt ten minste vijf locaties die verpakkingsvrije producten verkopen. Elisah: “Uit eerdere edities bleek dat veel mensen verpakkingsvrije producten willen, maar niet zo goed wisten waar ze terechtkunnen. Verschillende ondernemers zeggen dat ze veel Zwollenaren terugzien die meededen met de tour.”
De tekst gaat verder onder de video.
“Ik hoop dat mensen op deze manier wat bewuster nadenken over het kopen van verpakte producten”, zegt Elisah. “Met de tour heb ik, samen met de lokale gidsen, geprobeerd om stadsgenoten op een leuke manier te informeren. Daarnaast wil ik lokale duurzame ondernemers op deze manier in het zonnetje zetten.”
Om mee te gaan op tour koop je vooraf een ticket. Is een tour vol? Schrijf je dan in voor de wachtlijst, via dezelfde ticketlink. De tour zelf duurt ongeveer 2 uur. Na afloop gaan Sophie en Lynn graag nog lunchen met de deelnemers (op eigen kosten).
De tekst gaat verder onder de video.
De Zero Waste Tour is onderdeel van de ‘Week Zonder Afval’, die van 30 mei tot en met 5 juni loopt. Het doel van die week: zoveel mogelijk lege afvalbakken in Nederland. In heel het land zijn verschillende activiteiten. Op zaterdag 4 juni is het Repair Café open in Zwolle-Berkum, je kunt meedoen aan een kledingruil met mensen uit de buurt of volg een masterclass over duurzaamheid. Lees hier meer over wat er te doen is.
Aangeboden door Wijnbar OAK
In onze gids
Populaire rubrieken