Wandeltip voor het weekend: 6 x klompenpaden rondom Zwolle
Het zonnetje laat zich weer steeds vaker zien, dus trekken we maar weer de wandelschoenen aan en gaan eropuit! Ook…
Nog geen weekendplannen? Er valt dit weekend genoeg te doen in Zwolle. Wat dacht je van een après-ski bij Bloopers, een Lentebier Festival of zomerkledingbeurs? We hebben tien leuke weekendtips in Zwolle voor je op een rij gezet:
Zin in een après-ski? Dan moet je vrijdag 31 maart vanaf 22.00 uur in Bloopers zijn. Tijdens Bloopers XL kun je om 22.00 uur hossen, proosten, shotten en losgaan op après-ski-muziek, met onder meer de Lawineboys. Het evenement is gratis te bezoeken, maar vol is vol. Minimumleeftijd: 21 jaar.
Zin in een voorjaarsconcert? Dan moet je vrijdag 31 maart in Zwolle-Zuid zijn. Het KNA-orkest onder leiding van dirigent Wietske de Wilde-Tilma speelt bekende muziekstukken, zoals Thinking Out Loud van Ed Sheeran, Anouk in Concert en filmmuziek van Star Wars en James Bond’s Skyfall. Het concert begint om 20.00 uur en is in SIO aan de Thorbeckelaan. Een kaartje kost 7,50 euro.
De dino’s worden weer wakker. Op zaterdag 1 april opent het Zwolse attractiepark weer de deuren. Dit seizoen vind je nieuwe dino’s in het park. Een kaartje koop je hier.
Op zoek naar kleding voor een klein prijsje? Dan moet je zaterdag 1 april van 10.00 tot 12.30 uur in het VEZ Centrum zijn, aan de Rieteweg 12 in Zwolle. Bij de zomerkledingbeurs wordt kinder-, heren- en dameskleding gekocht van maatje 80 tot en met XXL en kun je schoenen scoren. Ook is er speelgoed te koop.
Dit weekend kun je weer een pontovertocht nabij Zwolle maken. Vanaf zaterdag 1 april vaart het Zalkerveer weer, waarmee je van ‘s-Heerenbroek naar Zalk gaat.
Het Zalkerveer is de enige overgebleven veerbinding tussen Zwolle en Kampen. Tussen 1 april en 31 oktober kun je voor een kleine vergoeding dagelijks tussen 10.00 en 18.00 uur de oversteek maken. Bij het pontje vind je Theehuis Zalkerveer, waar je op het terras kunt genieten van een drankje en hapje.
Met het pontje kun je ook het laarzenpad van Zalk lopen. Bij deze wandelroute loop je vooral langs de uiterwaarden van de IJssel, het Zalkerbos en landelijke (boeren)weggetjes. Er zijn verschillende routes:
Dit weekend kun je weer een pontovertocht nabij Zwolle maken. Vanaf zaterdag 1 april vaart het…
Het eerste Zwolse wijn- en bierfestival dat voor de deur staat, is – niet geheel verrassend – het Lentebier Festival. En wel op zondag 2 april 2023. Dit festival van Het Refter op het Bethlehemskerkplein is van 13.00 tot 21.00 uur. Je geniet hier naast meer dan twintig lentebieren van de tap ook van livemuziek.
Tip: kun je niet naar dit festival? Er staan de komende maanden meer wijn- en bierfestivals op de planning.
Vanaf april staan heel 2023 negen Hanzesteden – waaronder Zwolle – in Oost-Nederland in het teken van het eeuwenoude Hanze-gedachtegoed. Het zogenoemde Hanzejaar wordt met verschillende evenementen gevierd, waaronder met een openingsprogramma op zaterdag 1 april.
In Zwolle kun je om 15.30 uur onder meer genieten van de Act met de Engel. Daarnaast zijn in verschillende Hanzesteden veel activiteiten te doen en te zien, zoals vaartochten, Hanzeborden en het koggejagen (een boot met een touw tegen de stroom in trekken door de rivier).
Alles weten over de Koestraat in Zwolle? Dan moet je zaterdag 1 april om 11.00 uur in het Fraterhuis Academie zijn. “Centraal staat de vertoning van een nieuwe, unieke film over de bouwhistorie van dit oude stukje Zwolle”, meldt het Fraterhuis. Zo wordt de bouwgeschiedenis van de panden toegelicht, evenals de aanwijzingen van hoe de stadsmuur van Zwolle hier liep en eruitzag. Een kaartje (online of aan de kassabalie) kost 16 euro en 10 euro als je Vriend van het Fraterhuis bent.
Na een winter op stal mogen de koeien van melkveehouder Harold van Vilsteren weer naar buiten. En dus kun je zondag 2 april om 13.00 uur genieten van een koeiendans. “Wie van deze jaarlijkse koeiendans wil meegenieten, is welkom op melkveebedrijf Het Rode huis. En om deze feestdag te vieren is er weer gratis verse biologische melk uit de melktap te proeven”, meldt Harold.
Om 13.00 uur gaan de staldeuren open en vanaf 12.00 uur kunnen de koeien en kalfjes van dichtbij in de stal bekeken worden. “De boerderij van de familie van Vilsteren staat aan het Roodhuizerpad 1 in Zwolle. Dit is vlak achter het Isalaziekenhuis. Vanwege de verwachte drukte graag op de fiets komen.”
Een marathon die wordt gelopen in een estafettevorm rond de atletiekbaan van AV PEC 1910 aan de Urksteeg in Zwolle, dat is Ekiden. Het sportevenement vindt zondag 2 april plaats. Inschrijven kan niet meer, maar kijken (en je teamgenoten aanmoedigen) wel.
Blijf op de hoogte
Schrijf je in voor de nieuwsbrief van indebuurt Zwolle en blijf op de hoogte van alles over en rondom Zwolle.
Aangeboden door Anno Stadsmuseum Zwolle
In onze gids
Populaire rubrieken