9 x heerlijke korte en lange wandelingen in en om Zwolle
Wat is Zwolle toch mooi in de herfst en winter. Er zijn genoeg plekken in en rondom de stad om…
Wil je even de Zwolse drukte ontvluchten óf lekker wandelen dichtbij je geliefde stad? Langs de IJssel in Zwolle-Zuid vind je sinds mei 2020 officieel het Jan Voerman-struinpad, een wandeling door de Zwolse uiterwaarden. En sinds vorig jaar kun je met een gratis pontje de route nog langer maken.
In de nieuwe rubriek Wandelparel van Zwolle lichten we geregeld een mooie route uit in en nabij Zwolle die absoluut op je (Zwolse) bucketlist moet. Heb je zelf een wandelroute die écht de moeite waard is? Tip ons!
Het Jan Voerman-struinpad is een 3,5 kilometer lange wandeling door de uiterwaarden van de IJssel in Zwolle. De route is vooral tussen mei en oktober goed te lopen, omdat dan het pontje vaart. Op de route loop je langs grazende koeien, een IJssel-gedicht en een schilderijlijst met uitzicht op Hattem. Ook kun je een pontje pakken. Handig om te weten: in het wandelgebied zijn honden en fietsen niet toegestaan.
De wandeling kun je sinds een jaar op twee manieren lopen (zie wandelkaartje). De meest bekende route begint bij de verharde weg bij het pontje ’t Kleine Veer, waar je normaliter van Zwolle naar Hattem vaart. Honderd meter verderop staat een houten paal met ‘Voerman Struinpad’ erop. Een andere optie is om te beginnen ten westen van de rode Hanzeboog, waar je eveneens een bord met ‘Voerman Struinpad’ vindt. Vanuit hier loop je gelijk naar het voetveertje bij de rode brug. Die brengt je verder naar de uiterwaarden.
Let wel: het gratis voetveertje vaart alleen van mei tot en met oktober en niet bij hoog water. Hoe ’t Schellerveertje werkt, zie je in onderstaande video.
Tekst gaat verder onder de video.
Het pad wordt gemarkeerd door houten paaltjes met het logo van het struinpad erop, dus verdwalen doe je niet snel. Tijdens de route loop je door de uiterwaarden van Schelle en Oldeneel, met op de achtergrond of voorgrond (afhankelijk van je route) de kenmerkende Hanzeboog.
Tekst gaat verder onder de foto’s.
Tijdens de wandeltocht kom je ook langs een IJssel-gedicht van Koos Geerds. Dit gedicht prijkt op een plaquette. Het bijzondere is dat deze een brokstuk is van de oude gesloopte IJsselbrug.
Tekst gaat verder onder de foto.
Het Jan Voerman-struinpad is vernoemd naar schilder Jan Voerman, die allerlei wolkenluchten schilderde boven de IJssel. De luchten kun je ook zelf ervaren: tijdens de wandeling kom je langs een schilderijlijst (van drie met twee meter) met zicht op de IJssel en de kerktoren van Hattem.
Tekst gaat verder onder de foto.
Via de verharde Schellerdijk maak je je rondje van zo’n 3,5 kilometer compleet.
Weet je zelf een wandelroute in en rondom Zwolle die écht de moeite waard is en wil je ons daar alles over vertellen? Tip ons!
Aangeboden door Plan Effect Organisatiebureau
In onze gids
Populaire rubrieken