Typisch Zoetermeers! Zo ga je met je fiets de roltrap van de Mandelabrug op en af
Wij zijn het al jaren gewend maar een beetje typisch is het wel; om met de fiets de Nelson Mandelabrug…
Een typisch Zoetermeers tafereel verdwijnt over een paar jaar: met de fiets op de roltrap van de Mandelabrug de A12 oversteken. Voor veel mensen goed nieuws, want niet iedereen durft of kan de roltrap op en daarnaast zijn de roltrappen en liften regelmatig defect.
In al die jaren zijn de meeste fietsers heel behendig geworden om de fiets stabiel op de roltrap te plaatsen. Door je fietswiel dwars te zetten op de trede kun je redelijk snel bovenop de brug komen. Maar niet voor iedereen is deze manier te doen of veilig. Over een paar jaar kunnen zij gebruik maken van de fietsersbrug.
Met de komst van de nieuwe woonwijk Entree zal ook het stationsgebied veranderd worden. In de plannen staan onder meer een stationshal, busplatform, fietsenstalling en nieuwe fietspaden. Van het Rijk krijgt de gemeente Zoetermeer, naast zijn eigen investering, ruim dertien miljoen euro extra om bij station Zoetermeer een goede fietsverbinding tussen Rokkeveen en Driemanspolder te maken. De nieuwe fietsroute gaat dan vanaf de Afrikaweg, over de A12 en het spoor, naar de wijk Rokkeveen.
Dit betekent dat fietsers aan de kant van Rokkeveen geen gebruik meer hoeven te maken van de liften en roltrappen om aan de andere kant van de stad te komen. Ook brommers hebben dan de mogelijkheid om de oversteek te maken. Hoe de route precies gaat aansluiten op het bestaande netwerk is nu nog niet bekend.
Bovenop het stationsgebouw staat ook een nieuwe, overdekte fietsenstalling gepland. Die kun je vanaf straatniveau, en vanaf het dak van het stationsgebouw, bereiken via een ronde fietstrap. SKN Bouw heeft een proefmodel van de trap gemaakt dat op zaterdag 26 november tussen 14.00 en 17.00 uur uitgetest kan worden. Dit kan bij Club Entree aan de Boerhaavelaan 33.
In onze gids
Populaire rubrieken