Tip: tijdens deze wandeling door Zoetermeer doe je verpakkingsvrije boodschappen
Paprika’s, noten, komkommers en nog meer: verschillende producten zijn verpakt in plastic. Dat is helemaal niet nodig, vindt Elisah Pals van Zero Waste Nederland. Ben jij het hiermee eens? Dan kun je samen met andere Zoetermeerders op zaterdag 4 juni een zogenoemde Zero Waste Tour door Zoetermeer doen.
Neem je eigen bakje mee en geniet van het product. Dat is de missie van Elisah van Zero Waste Nederland. “Het is niet nodig dat veel producten in de supermarkt of andere Zoetermeerse zaken worden verpakt in plastic”, zegt Elisah. Via de tour ontdek je dat je genoeg producten in eigen bakjes en zakjes kunt vervoeren.
Zero Waste Tour in Zoetermeer
De Zero Waste Tours worden in veel Nederlandse steden gehouden. In Zoetermeer start de tour bij de Wereldwinkel in de Dorpsstraat. De begeleider is gids Suzanne. Je bezoekt ten minste vijf locaties die verpakkingsvrije producten verkopen. Elisah: “Uit eerdere edities bleek dat veel mensen verpakkingsvrije producten willen, maar niet zo goed wisten waar ze terechtkunnen. Verschillende ondernemers zeggen dat ze veel Zoetermeerders terugzien die meededen met de tour.”
Zoetermeerse ondernemers
“Ik hoop dat mensen op deze manier wat bewuster nadenken over het kopen van verpakte producten”, zegt Elisah. “Met de tour heb ik, samen met de lokale gidsen, geprobeerd om stadsgenoten op een leuke manier te informeren. Daarnaast wil ik lokale duurzame ondernemers op deze manier in het zonnetje zetten.”
Week zonder afval
De Zero Waste Tour is onderdeel van de ‘Week Zonder Afval’, die van 30 mei tot en met 5 juni loopt. Het doel van die week: zoveel mogelijk lege afvalbakken in Nederland. In heel het land zijn verschillende activiteiten. Zo ook in Zoetermeer. Op zaterdag 4 juni is er onder meer een kledingruilfeest. Het programma vind je hier.
Zo wandel je mee
Koop hier online een kaartje voor 5 euro per persoon. De wandeling, en deels fietstocht, duurt van 09.30 tot 11.00 uur. De start is bij de Wereldwinkel in de Dorpsstraat (zie onderaan voor de gegevens). Na afloop staat er een kop koffie voor je klaar: neem dus een hervulbare drinkbeker mee.
Wat neem je mee?
- Je eigen boodschappentas(sen), potjes, bakjes en zakjes.
- Je fiets en goede wandelschoenen.
- Een beker voor de koffie of thee.