Damon strijdt op een wel heel smakelijk NK: ‘Elk vrij uurtje ben ik aan het bakken’

Damon droomt van een eigen bakkerij Foto: eigen foto

Geen drankje doen of een lolletje trappen, maar broodjes bakken! Damon van den Berg uit Harmelen doet de laatste weken niet anders. In maart staat hij in de finale van het NK boulanger: ‘Ik wil het beste van mezelf laten zien’.

Waar Damon is, daar zijn (luxe) broodjes. De boulanger in opleiding pakt elk vrij uurtje van de dag aan om te bakken. Niet omdat hij zo een honger heeft. Wel omdat hij alles op alles zet om het NK Boulanger te winnen. Op 14 en 15 maart staat hij in de finale van World Skills. Een wedstrijd waar (v)mbo-leerlingen het beste van zichzelf en hun vakgebied laten zien.

Onder druk

“Ik hoop te kunnen laten zien wat ik allemaal in huis heb”, zegt Damon over zijn deelname aan het NK. Damon volgt aan het Summa college in Eindhoven de opleiding tot Boulanger. Een beroep waarin hij sinds zijn vijftiende zijn toekomst ziet. “Ik vind de druk achter het bakken het leukste. Het klinkt misschien gek maar ik houd wel van een uitdaging.

Viennoiserie (luxe broodjes als croissants en brioche) vind ik super tof om te maken. Daarbij draait het heel erg om precisie. Dat afgewisseld met het maken van een grof product als desembrood, vind ik ideaal.”

Tekst gaat verder na de foto

Damon zijn creaties leverde hem een plek in de finale van World Skills op Foto: eigen foto

De basis van het broodbakken leerde hij bij Sytse van bakkerij Griffioen in Harmelen. Als vijftienjarige jongen stapte hij er binnen om aan zijn passie voor (brood)bakken gehoor te geven. “Eerst begon ik met bolletjes inpakken en toen ik ouder werd mocht ik ook het brood gaan bakken. Dat ik nu in de finale sta, daar zijn ze bij de bakkerij natuurlijk heel trots op! Ik ben Sytse eeuwig dankbaar voor wat ik bij hem heb mogen leren.”

Voorbereiding

Zes weken voor de finale kreeg Damon te horen wat zijn finaleopdracht is. “Sindsdien ben ik aan het oefenen, testen en uitproberen. Mijn docent Mark Wils is hierbij mijn grote steun en toeverlaat. Ik ben dag en nacht bezig met de voorbereiding. Er komt meer bij kijken dan veel mensen denken. Vanochtend ben ik om 6 uur opgestaan om te kunnen bakken. Wat de opdracht precies inhoud mag ik denk ik niet zeggen.”

Tekst gaat verder na de foto

Damon is dag en nacht bezig met de voorbereidingen voor de finale Foto: eigen foto

Zijn baksels laat hij testen door zijn docenten, maar ook zijn familie komt niets tekort. “Vaak neem ik dingen mee naar huis, dan maak ik mijn opa en oma er weer blij mee.”

Wie er in de toekomst blij worden van zijn baksels hangt van zijn beroepskeuze af. “Als ik dit jaar mijn diploma haal ben ik officieel boulanger. Wat ik dan ga doen weet ik nog niet. Mijn grote droom is een eigen bakkerij, maar dat is lastig in deze tijd. Ik focus mij nu eerst op de finale, ik denk dat die wedstrijd ook wel wat losmaakt bij mensen uit het vakgebied. Wie weet wat er op mijn pad komt.”

Oh, en Damon. Voor welk broodje kunnen wij jou wakker maken? Lachend: “Dat is een moeilijke, maar ik ben toch wel een zoetekauw dus ik kies voor de brioche.

Meer in deze categorie

Woerdenaar van de Week

Ga naar “‘We oefenen in de supermarkt’: Yvonne voedt pups op voor hun taak als hulphond”

‘We oefenen in de supermarkt’: Yvonne voedt pups op voor hun taak als hulphond

Ga naar “Tadaa! Dit is het Koninklijk Trio van de Woerdense VakantieWeek 2023”

Tadaa! Dit is het Koninklijk Trio van de Woerdense VakantieWeek 2023

Ga naar “‘Je handen in de aarde, dat doet iets met je’: Vincent gunt iedereen een moestuin”

‘Je handen in de aarde, dat doet iets met je’: Vincent gunt iedereen een moestuin

In onze gids

Aanbiedingen

Ga naar “Gilet € 14,99”

Gilet € 14,99

  • Kruidvat
  • Geldig t/m 11 juni 2023
Ga naar “Hollandse aardbeien van € 13,29 voor € 2,49”

Hollandse aardbeien van € 13,29 voor € 2,49

  • ALDI
  • Geldig t/m 11 juni 2023
Ga naar “PATHÉ BIOSCOOP TICKETS van € 25 voor € 12,50”

PATHÉ BIOSCOOP TICKETS van € 25 voor € 12,50

  • Kruidvat
  • Geldig t/m 11 juni 2023
Ga naar “BLAUWE BESSEN OF BRAMEN”

BLAUWE BESSEN OF BRAMEN

  • Jumbo
  • Geldig t/m 13 juni 2023
Ga naar “Alle AH Olijven en spreads & dips van de versafdeling* van € 4,50 voor € 2,25”

Alle AH Olijven en spreads & dips van de versafdeling* van € 4,50 voor € 2,25

  • Albert Heijn
  • Geldig t/m 11 juni 2023

Vacatures

Ga naar “Coördinator Vrijwilligersacademie”

Coördinator Vrijwilligersacademie

  • Hart voor Woerden
  • Parttime

Topper

Ga naar “Matchmaker voor vrijwilligers”

Matchmaker voor vrijwilligers

  • Hart voor Woerden
  • Parttime

Topper

Ga naar “Verzorgende IG afdelingen PG Careyn Weddesteyn vakantieperiode – Woerden”

Verzorgende IG afdelingen PG Careyn Weddesteyn vakantieperiode – Woerden

  • DuoZorg FLEXpert Utrecht
  • Parttime

Agenda

Ga naar “Festival ’t Wonder”

Festival ’t Wonder

  • Van 16 jun t/m 17 jun
Ga naar “Koeiemart 2023”

Koeiemart 2023

  • 25 oktober 2023
Ga naar “Bravour Shantyfestival”

Bravour Shantyfestival

  • 10 juni 2023
Ga naar “Dag van de bouw”

Dag van de bouw

  • 17 juni 2023
Middelland de houttuinMiddelland de houttuin
Ga naar “Gluren bij de Buren – Zomereditie”

Gluren bij de Buren – Zomereditie

  • 2 juli 2023
Gluren bij de BurenGluren bij de Buren