Nieuwe eigenaar: deze Vlaardinger neemt Veerplein 18 over
Veerplein 18 is verkocht! Ruim zestien jaar was Ronald Huiskens eigenaar van de lunchroom, maar hij is een nieuwe uitdaging…
Al sinds de jaren zestig kan men zijn caravan kwijt in de stalling van Poot Caravans, die toen nog werd gerund door de opa van de huidige eigenaar, Peter. Sinds die tijd is er echter heel wat veranderd. “De stalling is een stuk groter, we helpen mee in onderhoud en schadeherstel en wie z’n caravan kwijt wil, kan ‘m via ons verkopen.”
Opa Poot begon de caravanstalling in de zestiger jaren. Voor die tijd was het terrein een opslag voor kolen, maar aangezien de manier van stoken veranderde was hier geen behoefte meer aan. “Omdat het een groot terrein is, stonden er her en daar al één of twee caravans gestald en zo kwam mijn opa op het idee om dit uit te breiden,” vertelt Peter.
Er stonden al een paar caravans op het terrein, wat mijn opa op het idee bracht om een stalling te beginnen
“Na een tijdje hebben mijn vader en oom de zaak overgenomen,” gaat Peter verder. “Het was nooit echt de bedoeling dat het daarna van mij zou worden. Ik werkte bij mijn broer in de zaak: daken van kassen schoonmaken. Dit was veel nachtwerk en toen ik vader werd, besloot ik wat anders te gaan doen om vaker bij mijn gezin te kunnen zijn.”
Peter kocht zijn oom uit en bleef een aantal jaren ’s winters in de kassen werken en in de zomer bij Poot Caravans. In 2017 nam hij ook het deel van zijn vader over en werd hij fulltime eigenaar van de zaak.
Sindsdien is Poot Caravans behoorlijk gegroeid. “Er was toen plek voor vierhonderd caravans, inmiddels is dat aantal verdubbeld,” laat Peter weten. “Er heeft een flinke verbouwing plaats gevonden en daarmee is er zelfs een hele verdieping bijgekomen. Ook zijn we het onderhoud erbij gaan doen.”
Tekst gaat verder onder de foto.
Het duurde niet lang voordat die achthonderd plekken gevuld waren. Peter: “Er is echt een schreeuwende behoefte aan caravanstallingen, altijd al geweest. Op al onze kanalen staat vermeld dat we vol zitten en nog steeds bellen er wekelijks zo’n tien tot vijftien mensen op die we moeten teleurstellen.” Niet voor niets is Peter alweer bezig met nieuwe plannen om de stalling groter te maken.
We moeten wekelijk tien tot vijftien mensen teleurstellen, omdat we vol zitten
Peter gaat door: “Men ziet vaak niet dat wij als caravanstalling een maatschappelijk doel dienen. Een caravan mag niet zomaar ergens neergezet worden en als je het jaar erna ook nog wilt genieten van je welverdiende vakantie, dan is het nodig om een goede stalling te hebben mét onderhoudsservice. Bovendien zorgen we er voor veel mensen voor dat zij ongestoord van hun pensioen kunnen genieten.”
De klanten zien genieten is dan ook de grootste motivatie voor Peter en zijn team. “Het voordeel van in de vakantiebranche werken is dat je bijna altijd vrolijke mensen om je heen hebt,” lacht hij. “Dat geldt trouwens niet alleen voor onze klanten, ook voor iedereen die hier werkt.”
In onze gids
Populaire rubrieken