Kunstenares Susan Ruiter heeft atelier in Hoogstraat: ‘Ik ben de hele dag bezig met creëren’

Foto: Layla Pansier

Susan Ruiter is een kunstenares in hart en nieren. In haar atelier en galerie aan de Hoogstraat is ze dagelijks te vinden en werkt ze vrijwel de hele dag aan haar schilderijen en beelden. Haar werk wordt getoond en verkocht in binnen- en buitenland. “Dat ik creatief was wist ik al jong, maar dat ik hiervan mijn werk mocht maken had ik nooit durven dromen.”

Susan was altijd al een creatief kind. Rond haar zeventiende jaar ontdekte zij dat ze een talent had voor tekenen en schilderen. Vanaf dat moment ging zij zich verdiepen in verschillende technieken en ontwikkelde ze haar eigen stijl.  

Een stijl die zich volgens haar eigen zeggen is samen te vatten met drie woorden: figuratief, humor en kleur. “Ik hou ervan om te experimenten met verschillende technieken, materialen en onderwerpen. Maar díe drie dingen zie je altijd terug in mijn werk,” vertelt Susan.

Vrolijk

Inmiddels werkt Susan al zo’n dertig jaar als kunstenares. Eerst in een atelier aan huis en nu al bijna tien jaar aan de Hoogstraat, waar ze een galerie heeft dat tevens als ‘kunstzinnig winkeltje’ te bezoeken is, met achterin haar atelier. “Ik heb echt van mijn hobby mijn werk gemaakt en daar ben ik elke dag nog dankbaar voor,” laat ze weten.

“Het allerleukste aan mijn werk is dat ik steeds weer zie dat mensen er vrolijk worden. Zowel bij mijn eigen werk als bij de schilderijen die ik in opdracht maak.”

Mensen worden vrolijk van mijn werk

Aankloppen

Daarom vindt de kunstenares en ondernemer het extra leuk als er mensen bij haar in de galerie komen kijken. “De galerie is officieel open op vrijdag en zaterdag, maar als men op andere dagen een kijkje wilt nemen of even wat wilt vragen, dan mag er gerust worden aangeklopt, graag zelfs! De reacties van de mensen en de gesprekken die er ontstaan geven mij vaak ook weer nieuwe inspiratie.”

Altijd aan het creëren

Niet dat het Susan aan inspiratie ontbreekt, want wanneer je besluit om even aan te kloppen is de kans groot dat zij op dat moment achter in het pand, in haar atelier, aan het schilderen is. “Ik heb meer inspiratie dan tijd,” lacht de kunstenares.

Tekst gaat verder onder de foto.

Susan is dagelijks in haar atelier aan het werk. (Foto: Layla Pansier)

“Natuurlijk moeten er ook andere dingen gebeuren, zoals administratie of het bijhouden van de website, maar ik ben zeker zes dagen per week aan het schilderen. Eigenlijk ben ik de hele dag bezig met creëren.”

Ik heb meer inspiratie dan tijd

Of met het maken van beelden, want dat doet Susan ook. “Doordat ik graag experimenteer, zijn mijn bronzen beelden van ‘de dames’ tot stand gekomen, passen bij de schilderijen in dezelfde serie,” vertelt ze.

Aanvulling

Naast schilderijen en beelden maken – zowel eigen werk als in opdracht – geeft Susan ook nog eens regelmatig workshops, verhuurt ze haar galerie (“een zeer inspirerende en motiverende plek voor veel mensen”) als vergaderruimte, exposeert ze in binnen- en buitenland en toont ze ook nog eens werk van andere kunstenaars.

“Ik vind het leuk om samen te werken met andere ondernemers en kunstenaars. Daarom kunnen anderen ook bij mij exposeren en verkoop ik in de winkel bijvoorbeeld unieke sieraden en ander werk,” vertelt ze. “Wel altijd werk dat bij mij past, het is echt een aanvulling.”

Ook leuk om te lezen:

Galerie Susan Ruiter

4,7
(85)

Hoogstraat 125, 3131 BM Vlaardingen

Nu gesloten

Meer informatie

Galerie Susan Ruiter

4,7
(85)

Hoogstraat 125, 3131 BM Vlaardingen

Nu gesloten

Meer informatie

Meer in deze categorie

Ondernemer uitgelicht

Ga naar “Nieuw in Vlaardingen: bij Eethuis Capadokya kun je Turkse broodjes voor ontbijt én lunch halen”

Nieuw in Vlaardingen: bij Eethuis Capadokya kun je Turkse broodjes voor ontbijt én lunch halen

Ga naar “Internationale Vrouwendag: 7 x deze powervrouwen deden hun verhaal op indebuurt”

Internationale Vrouwendag: 7 x deze powervrouwen deden hun verhaal op indebuurt

Ga naar “Deze microbrouwerij opent in onze buurtstad Schiedam: ‘Met het grootste terras van Zuid-Holland’”

Deze microbrouwerij opent in onze buurtstad Schiedam: ‘Met het grootste terras van Zuid-Holland’

In onze gids

Aanbiedingen

Ga naar “Pvc Click Flex Strook Pella Eiken € 34,00”

Pvc Click Flex Strook Pella Eiken € 34,00

  • Kwantum
  • Geldig t/m 30 juni 2023
Ga naar “Day to go van € 6,99 voor € 3,49”

Day to go van € 6,99 voor € 3,49

  • Albert Heijn
  • Geldig t/m 26 maart 2023
Ga naar “Reisbed Novi Baby Nora Luxe Grey/Wood € 69,99”

Reisbed Novi Baby Nora Luxe Grey/Wood € 69,99

  • Kruidvat
  • Geldig t/m 26 maart 2023
Ga naar “Alle Mekka food van € 6,98 voor € 5,23”

Alle Mekka food van € 6,98 voor € 5,23

  • Albert Heijn
  • Geldig t/m 26 maart 2023
Ga naar “Hollandse komkommer van € 1,19 voor € 0,69”

Hollandse komkommer van € 1,19 voor € 0,69

  • Dirk
  • Geldig t/m 28 maart 2023

Agenda

Ga naar “Vlaardingen 750 jaar”

Vlaardingen 750 jaar

  • T/m 31 dec
Ga naar “Vlaardingen 750: ExpoCamp Vlaardingen”

Vlaardingen 750: ExpoCamp Vlaardingen

  • Van 22 apr t/m 31 aug
Ga naar “Vlaardingen 750: Vlaardingen viert!”

Vlaardingen 750: Vlaardingen viert!

  • Van 14 mei t/m 21 mei
Ga naar “Vlaardingen 750: Theatraal Stadsspektakel”

Vlaardingen 750: Theatraal Stadsspektakel

  • Van 27 sep t/m 30 sep
Ga naar “Vlaardingen 750: Stadsrechtenstoet”

Vlaardingen 750: Stadsrechtenstoet

  • Van 13 mei t/m 14 mei