Toen in: de tijgermug in Veenendaal opdook

Tijgermug Veenendaal
Foto: ANP

Een aantal jaar geleden werd Veenendaal opgeschrikt door de komst van de tijgermug. Deze Aziatische mug kan ziektes als knokkelkoorts of zika overbrengen. Vanwege de privacy van de omwonenden werd de vindplaats van de muggen in eerste instantie niet bekend gemaakt. Dit is uiteindelijk toch gebeurd.

Eerst werden er twee tijgermuggen gespot in het Veen. Uiteindelijk vlogen er zo’n 56 rond in Dragonder-Noord. Vaak duiken deze Aziatische muggen op bij bedrijven die handelen in autobanden.

Geheimhouding vindplaats

Lange tijd was het onduidelijk waar deze tijgermuggen vandaan kwamen. Het Platform Stop Invasieve Exoten spande een zaak aan tegen de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Zij wilden graag de vindplaats van de muggen weten. Aanvankelijk gaf de rechter ze geen gelijk. Met het openbaar maken van de locatie zou namelijk de privacy van de omwonenden geschonden worden. De Raad van State besloot uiteindelijk dat de vindlocatie tóch bekend moest worden gemaakt.

Het Platform Stop Invasieve Exoten probeert het permanent vestigen van de tijgermug te voorkomen in verband met de ernstige ziektes die ze kunnen veroorzaken, meldde RTV Utrecht destijds. Vandaar dat ze graag de locatie van de tijgermuggen wilden weten. Inmiddels is bekend dat deze werden aangetroffen in de straten ’t Koetshuis, Handjesgras en Hofstede.

Vallen uitzetten

Gedurende 2016 werden er de hele zomer en herfst vallen geplaatst. Zo werden de potentiële broedplaatsen van de insecten aangepakt. Dit was gelukkig een succes! Sindsdien is dit diertje namelijk niet meer gezien en hoefden Veenendalers niet langer ervoor te vrezen.

Lees ook:

Meer in deze categorie

Toen in Veenendaal

Ga naar “Naar de markt in Veenendaal: zo zag dat er vroeger uit”

Naar de markt in Veenendaal: zo zag dat er vroeger uit

Ga naar “Bijzondere beelden: zo vierden we in 1945 de bevrijding in Veenendaal”

Bijzondere beelden: zo vierden we in 1945 de bevrijding in Veenendaal

Ga naar “Toen in: de koninklijke familie feestvierde in Veenendaal”

Toen in: de koninklijke familie feestvierde in Veenendaal

Koninginnedag 2012

In onze gids

Aanbiedingen

Ga naar “Pvc Click Flex Strook Pella Eiken € 34,00”

Pvc Click Flex Strook Pella Eiken € 34,00

  • Kwantum
  • Geldig t/m 30 juni 2023
Ga naar “Ariel, Dreft & Lenor van € 24,37 voor € 10”

Ariel, Dreft & Lenor van € 24,37 voor € 10

  • Kruidvat
  • Geldig t/m 11 juni 2023
Ga naar “Alle Robijn van € 8,98 voor € 4,49”

Alle Robijn van € 8,98 voor € 4,49

  • Albert Heijn
  • Geldig t/m 11 juni 2023
Ga naar “KRAT BIER”

KRAT BIER

  • Jumbo
  • Geldig t/m 11 juni 2023
Ga naar “Emma. Original Flip Topper van € 219 voor € 120”

Emma. Original Flip Topper van € 219 voor € 120

  • Albert Heijn
  • Geldig t/m 11 juni 2023

Agenda

Ga naar “Dag van de Bouw”

Dag van de Bouw

  • 17 juni 2023
dag van de bouwdag van de bouw
Ga naar “Buitenspeeldag 2023”

Buitenspeeldag 2023

  • 14 juni 2023
Ga naar “Nationale Archeologiedagen”

Nationale Archeologiedagen

  • Van 16 jun t/m 18 jun