Chef van de Week is Jelle van Restaurant Mucha: ‘De beste ideeën voor eten komen bij mij vaak ’s nachts’
Jelle Gerritsen (30) is chef bij Restaurant Mucha en werd zeven jaar geleden mede-eigenaar samen met zijn moeder. Hij is…
Chris Hazeleger (36) woont samen met zijn vrouw en drie dochters in Bennekom. Sinds 2016 werkt hij als chef-kok bij Restaurant Vendel in Veenendaal en daar werkt hij nog steeds met veel plezier. Hij is Chef van de Week en beantwoordt allerlei vragen over zijn werk.
“Ik ben per toeval in dit vakgebied gerold. Ik wist vroeger niet zo goed wat ik wilde worden en heb mij ingeschreven voor de koksopleiding op de Vakschool in Wageningen, omdat mijn vrienden hierheen gingen. Na een tijd begon ik koken steeds leuker te vinden en werd ik er beter in. De vrienden met wie ik mij ingeschreven had, vonden het minder leuk en zijn uiteindelijk allemaal gestopt en ik kook nog steeds.”
Het bedenken en uitvoeren van nieuwe gerechten vind ik het leukst. In mijn hoofd combineer ik smaken, producten, structuren en verschillende bereidingswijzen. Als het dan uiteindelijk net zo smaakt als dat je het in je hoofd had zitten, is het gerecht geslaagd.
Ik heb niet per se een lievelingsgerecht dat ik graag kook. Ik kan genieten van een mooi gebakken stuk vlees of vis, maar ook van een goed bord spaghetti.
De dagen dat ik thuis ben hebben we vaak weinig tijd om te koken en te eten, omdat mijn dochters naar voetbaltraining moeten. Ik zou graag meer tijd willen hebben om ook thuis uitgebreid te koken.
Mijn vrouw en ik hebben een keer twaalf gangen gegeten bij Inter Scaldes in Kruiningen, een driesterrenrestaurant. Elke gang was een feestje, maar het gerecht met Coquille St. Jacques, kombu en anijs sprong er echt bovenuit. We hadden dit etentje van goede vrienden van ons gekregen die daar toen werkzaam waren, dat maakte het extra bijzonder.
Ik heb hiervoor acht jaar bij Hotel De Wereld in Wageningen gewerkt. Hier kregen we ooit het verzoek van een gast om vijf gangen te bereiden met aardappel, omdat hij niet zoveel lekker vond. We zijn erin geslaagd om voor deze gast vijf verschillende gerechten te maken en hij was erg tevreden!
Ik kom graag in het centrum om te shoppen. Ze hebben leuke kledingwinkels in het centrum.
Zelf vind ik het specerijmengsel Vadouvan erg lekker. Je kan het heel divers gebruiken in soepen, sauzen of bij groenten.
Mijn collega’s zijn onmisbaar in de keuken. Ik heb echt een fijn team met mensen om mij heen die goed op elkaar ingespeeld zijn. We werken hard, maar hebben ook veel plezier samen.
Het begint bij de basis; verstand hebben van koken. Maar je moet nog veel meer taken goed kunnen zoals leidinggeven aan je team, gerechten bedenken en plannen. Ik vind het er kunnen zijn voor het team heel belangrijk.
Ik droom nog altijd stiekem van een eigen restaurant, maar of die droom ooit werkelijkheid wordt…
In onze gids
Populaire rubrieken