Oh, de nostalgie! Zo zag het Utrechtse openbaar vervoer eruit in de jaren ’60
Heel veel stadsbussen, een heuse Uithof-lijn en hier en daar een Uber: dat zijn zo’n beetje de voertuigen die je...
In de Utrechtse ziekenhuizen werkt het personeel keihard in de strijd tegen het coronavirus. Hoe gingen we decennia geleden eigenlijk om met zieke stadsgenoten in Utrecht? Waar werden ze opgenomen in de Domstad en hoe werden ze behandeld? Wij doken het Utrechts Archief in en vonden deze bijzondere, historische prenten.
Waar zieken zoal verzorgd werden? Nou, in het Academisch Ziekenhuis in Utrecht aan de Catharijnesingel, bijvoorbeeld. In 1989 verhuisde het ziekenhuis naar De Uithof. In het markante gebouw aan de Catharijnesingel vind je nu appartementen.
Vroeger waren er ziekenhuiskamers in verschillende klassen. Op de foto’s hierboven zie je een eerste- en een derdeklaskamer van het St.-Joannes de Deo Ziekenhuis aan de Mariaplaats. De foto’s zijn in de jaren ’30 gemaakt.
Hoe een operatiekamer in diezelfde periode eruitzag? Zo, dus!
Dat is even andere koek dan de felgele ambulances die we vandaag de dag kennen. Ook deze foto is in de jaren ’30 genomen bij het St.-Joannes de Deo Ziekenhuis aan de Mariaplaats.
Wat een bijzonder beeld is dit! Op deze foto uit 1959 is te zien hoe patiënten van het Academisch Ziekenhuis genieten van een openluchtvoorstelling van een Amsterdams kindercircus.
Welkom op… een vrouwenzaal van het St. Antoniusziekenhuis (toen nog aan de Jan van Scorelstraat). Deze foto werd in de jaren ’80 genomen.
Blijf op de hoogte
Schrijf je in voor de nieuwsbrief van indebuurt Utrecht en blijf op de hoogte van alles over en rondom Utrecht.
In onze gids
Nu gesloten
Populaire rubrieken
In onze gids
Nu gesloten
Populaire rubrieken
Topper
Topper
Topper