Rianne woont in de Utrechtse volksbuurt Zeven Steegjes
Tussen de Catharijnesingel en de Oudegracht in, vlakbij de Twijnstraat en het Ledig Erf, ligt de Utrechtse wijk Zeven Steegjes....
Het coronavirus houdt de wereld in zijn greep, we zitten aan huis gekluisterd en alle evenementen tot 1 juni zijn afgelast: wij snappen best dat je wel wat vrolijkheid kunt gebruiken. Daarom zijn we het Utrechts Archief ingedoken op zoek naar opbeurende foto’s. Dit is het resultaat!
Genieten van de zon is van alle tijden, zo bewijst deze foto uit 1959 maar weer.
Vroeger had het Julianapark een pierenbadje waar kinderen zich konden uitleven. En dat leverde dit soort gezellige taferelen op.
Tijdens een warme zomeravond in 1975 zat het terras van café De Vriendschap bommetje vol. Waar in Utrecht dit is? Aan ’t Wed! Café De Vriendschap bestaat niet meer, nu vind je hier restaurant Jonkheer de Ram.
Wat een superlief beeld is dit, hè? Deze foto werd in de jaren ’80 genomen in de Moutstraat.
Net als veel Utrechters balen wij er ook ontzettend van dat Koningsdag dit jaar niet doorgaat. Schrale troost: gelukkig hebben we de foto’s van voorgaande edities nog. Zoals deze plaatjes van de vrijmarkt in 1983 (al heette het toen nog Koninginnedag).
Wat is dit een fantastisch plaatje! In de Zeven Steegjes werd in 1991 dit spetterende buurtfeest georganiseerd. Het ziet eruit alsof vijftig jaar geleden is, maar dit was dus gewoon jaren negentig. De steegjes hebben we nog en de gezelligheid ongetwijfeld ook, dus eigenlijk moeten we gewoon veel vaker buurtfeesten geven (maar niet in coronatijd, natuurlijk).
In 1998 werd in Utrecht de Roze Zaterdag georganiseerd: een landelijke thema- en feestdag die ieder jaar in een andere stad werd gehouden. Het draaide tijdens deze dag niet alleen om feesten en ontmoeten, het evenement had ook een demonstratief en politiek randje. LGBT’ers grepen de dag aan om op te komen voor hun rechten. Hier lees je meer:
Blijf op de hoogte
Schrijf je in voor de nieuwsbrief van indebuurt Utrecht en blijf op de hoogte van alles over en rondom Utrecht.
In onze gids
Nu gesloten
Populaire rubrieken
In onze gids
Nu gesloten
Populaire rubrieken
Topper
Topper