5 x dit zijn de goedkoopste huizen in Utrecht die nu te koop staan
Ben jij op zoek naar een nieuwe woning of ben je gewoon nieuwsgierig welke huizen momenteel het goedkoopst zijn in…
Het zal geen verrassing zijn: de huizenprijzen in Nederland zijn in het derde kwartaal van dit jaar gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. En wel met bijna twintig procent bij bestaande woningen. In de regio Utrecht is dit percentage ook twintig procent.
Dat blijkt uit onderzoek van makelaarsvereniging NVM. De huizenprijzen stijgen en het aanbod slinkt. In ons land zijn er tussen juli en september dertig procent minder huizen verkocht dan in 2020.
NVM heeft voor elke regio in Nederland cijfers gepubliceerd over het aanbod, het aantal verkochte woningen, de gemiddelde verkoopprijs en de ontwikkelingen ten opzichte van een jaar eerder.
De cijfers gaan over het derde kwartaal van 2021, ten opzichte van hetzelfde kwartaal in 2020. Het onderzoek is gebaseerd op gegevens van makelaars die bij de makelaarsvereniging zijn aangesloten.
De gemiddelde verkoopprijs in Utrecht en omgeving is 481.000 euro, dat is een stijging van twintig procent ten opzichte van het derde kwartaal van 2020. Het kan een reden zijn dat er dit jaar minder huizen werden verkocht dan vorig jaar: er werden slechts 3009 huizen verkocht, 28,9 procent minder dan vorig jaar in dezelfde periode. In Utrecht stonden er dit jaar ‘maar’ 1274 woningen te koop, dat is 45,6 procent minder dan vorig jaar.
Hieronder zijn alle cijfers per regio in kaart gebracht.
In onze gids
Nu geopend
Nu geopend
Populaire rubrieken