9 x zo zag de Heuvel er vroeger uit
De Lindeboom, het Willem II-standbeeld op een andere plek en meer: de Heuvel zag er vroeger heel anders uit. Hoe…
De Heuvel zag er in 1850 heel anders uit. Hoe precies? Daar hoeven we niet naar te raden. In het Tilburgs archief is een foto te vinden uit 1850. Het is de oudste foto van de Heuvel uit het archief.
Een bekend symbool van de Heuvel was toen al te zien: de Lindeboom! De panden daarachter staan er nu niet meer. Zie je het poortje tussen de twee panden aan de rechterkant? Dat kennen we nu als het Zwaanstraatje. Rechts van de stadspoort zit nu wijnbar VINE.
Tekst loopt door na de foto >
In 1850 lagen er nog geen stenen op de Heuvel. Het was toen vooral een modderboel. Het beeld van Willem II zou hier pas in 1924 komen. Leuk feitje: dat beeld stond eerst in Den Haag! Er is een filmpje van de onthulding van het beeld en zo zie je dat het plein er toen al heel anders uitzag.
In onze gids
Populaire rubrieken