Schiedam

×

indebuurt categorieën

Meer indebuurt

Service

De beroemdste pauw van Schiedam-West zit in de opvang: ‘Breng hem terug naar zijn broer’

Door Pam van Nieuwenhuize 7 september 2020

Als je in Schiedam-West woont, of daar regelmatig komt, herken je dit dier waarschijnlijk wel: ‘de beruchtste pauw van Schiedam’. Het dier wandelt al ruim een jaar met zijn broer door de wijk en is vorige week opgevangen door de dierenambulance. De vrijwilligers zorgen momenteel voor de pauw en zoeken een nieuw thuis voor hem. Al zijn de bewoners van Schiedam-West het daar niet allemaal mee eens.

De dierenambulance liet gisteren via hun Facebookpagina weten dat ze dringend op zoek zijn naar een nieuw thuis voor ‘Rembrandt’ de Pauw. Maar dit is nog knap lastig. “Na meer dan een jaar is het iemand eindelijk gelukt hem te vangen, maar helaas hebben we geen opvang voor pauwen in de buurt. Dus nu verblijft hij uit nood dus bij ons.”

Hulp via Facebook

De 448 reacties en 440 deelacties op de Facebookpost – en de teller loopt door – laten zien dat iedereen druk bezig is met de pauw. Zo zou er een plekje voor hem zijn op een kinderboerderij in Sassenheim, in Maassluis, bij de Ackerdijkseplas en ook in Utrecht weet iemand wel een gezellig park waar hij mag wonen.

'Gezocht: Een goed thuis voor Rembrandt!Dit is Rembrandt! De beruchtste pauw uit Schiedam (liep in de omgeving van de…

Posted by Dierenambulance Zuid-Holland Zuid on Saturday, 5 September 2020

Wijk is er niet blij mee

Maar wat blijkt? Veel bewoners van Schiedam-West laten onder het bericht van de dierenambulance weten dat ze Jeroen (!) graag terug willen zien in de wijk. Jeroen heeft namelijk nog een broer, en veel mensen zijn gehecht geraakt aan de waggelende pauwen.

Cijnthia Morijn: Deze lieverd woont al jaren in onze wijk en hoort er gewoon bij. Breng hem alsjeblieft terug naar onze wijk!” Ma Non begrijpt dat de bedoelingen van de dierenambulance goed zijn, maar ziet graag een hereniging met zijn broer: “Jeroen komt na een wandeling altijd terug naar onze wijk. Nu hebben ze hem (zal met alle goede bedoelingen zijn) gevangen. We hopen zo dat hij terug mag komen naar zijn broer die hem mist en zoekt.” Ilona V Hagen laat weten dat iedereen de pauw mist: “Dit is zielig! De buurtbewoners missen hem, de bewoners van de tuin waarin hij altijd zit missen hem én alle leerlingen van de school ernaast ook.”

Wat vind jij? Moet Jeroen/Rembrandt terug naar zijn wijk en zijn broer, of verdient hij een nieuw huis? Laat het weten in een reactie op onze Facebook.

Lees ook:

Gezellige dame! Toetie zoekt een huis waar ze lekker kan flaneren

Er komen regelmatig nieuwe dieren binnen in het Dierenopvangcentrum Vlaardingen. Samen met jullie wi...

Nawww! 7 x honden uit Schiedam waar je echt mee wilt kroelen

Bij indebuurt Schiedam zijn we gék op dieren. Vorige week deden we een oproepje vanwege Internationa...
sushi schiedam

Sushi Schiedam: dé sushi restaurants van Schiedam die je geprobeerd moet hebben

Waar kun je nou écht lekker sushi eten in Schiedam? Nou, op verschillende plekken! Schiedam heeft na...

Met de trein in 3 uur en 45 minuten naar hartje Londen: het kan bijna!

Binnen drie uur en vijfenveertig minuten vanaf Schiedam in hartje Londen zitten zonder het vliegtuig...

Leuk volgens local Lisanne: ‘Ze hebben hier een pizza Oreo… Oh my god’

Wat is er nou ècht leuk om te doen als je in Schiedam bent? Als local ken je jouw stad, de geheime s...

Dit is waarom het cijfer 4 op de Dorpskerk in Kethel verkeerd geschreven is

Kijk maar eens goed naar de klok van de kerk bij jouw in de wijk. Waarschijnlijk was het je nog niet...
stedelijk museum schiedam dicht

Het Stedelijk Museum Schiedam gaat dicht! Dit moet je weten over de renovatie

Dag Stedelijk Museum Schiedam, tot over een jaar! Je leest het goed, ons geliefde Stedelijk Museum S...

Raad de straat: zie jij welke Schiedamse straat dit is?

We gaan jouw kennis eens even goed testen! Kun jij aan de hand van een korte video zien welke Schied...

Opgelet! Je kunt voorlopig niet parkeren op deze plekken in het centrum

We schreven er vorige week al over, komende maanden zijn er wegwerkzaamheden in het centrum van Schi...

10 x dit heb je vroeger sowieso op je Schiedamse kinderfeestje gedaan

Waar is de tijd gebleven van kinderfeestjes? Je nodigde al je vriendjes en vriendinnetjes uit om een...

Buon appetito! 6 x hier eet je Italiaanse pizza in Schiedam

Oh, la bella italia. Het land van ijs, pasta, tiramisu, limoncello... en natuurlijk pizza! Ondanks d...

adv.