Binnenkijken bij Claudia: ‘Ik wilde per se een bad, dus die staat nu in de slaapkamer’
De 24-jarige Claudia woont nu twee jaar in haar appartement in Rotterdam-Crooswijk. Toen ze het huis kocht, was het een…
Volgens sommigen kun je er niet vroeg genoeg mee beginnen: je huis in kerstsferen brengen. Gezellige lampjes, dennentakken en natuurlijk een versierde kerstboom. Rotterdammer Claudia Groen (26) is al klaar voor de feestdagen. “Mijn thema is dit jaar dierenprints en warme herfstkleuren.”
Niet halverwege december, maar op 3 november 2022 zette Claudia al haar kerstboom neer. “Ik heb geen vast moment, maar zodra de wintertijd ingaat, ben ik wel soort van ready.” Vorig jaar was ze twee weken later, maar twee jaar terug stond haar boom op precies dezelfde dag.
Lees verder onder de foto’s >
Claudia’s berging ligt vol met kerstballen, slingers, lampjes en andere versiering. “Dit jaar heb ik hetzelfde in de boom als vorig jaar: allemaal hangers met dierenprints en ballen met warme herfstkleuren. Omdat ik al zo vroeg begin, kun je de herfst er nog in verwerken.” Andere jaren zag haar boom er compleet anders uit. “Ik heb ook een hele serie met ballen in pastelkleuren die ik combineer met suikerspinnen en donuts.”
Onder de boom liggen nepcadeaus om het plaatje compleet te maken. “Een paar jaar geleden heb ik allemaal dozen heel mooi ingepakt. Die bewaar ik in de berging, zodat ik ze iedere keer weer kan gebruiken. Heel duurzaam!”
Lees verder onder de foto’s >
Een ander item dat standaard tevoorschijn komt in het najaar is een speciale houten kerststal. “Die hebben m’n ouders zo’n twintig jaar geleden in Zuid-Afrika gekocht, daar gingen we regelmatig heen. Sinds ik mijn eigen huis heb, staat het bij mij uitgestald.” Ook heeft Claudia een dennentak in de kast liggen, hangen er lichtjes en staan er een heleboel kaarsen.
Kerst is Claudia’s lievelingsfeestdag van het jaar. “Op mijn verjaardag na, dat vind ik het allerleukst!” Hoe het komt dat de kerstdagen voor haar bijzonder zijn? “Wij vieren al heel lang geen Sinterklaas meer, want ik was heel lang het enige kind in de familie. Ik heb daardoor meer herinnering en gevoel bij Kerst.”
Ondanks dat ze kerst leuk vindt, geven de feestdagen haar ook stress. “Met gescheiden ouders en ook schoonfamilie moet je best veel dingen in weinig dagen.” Bij de familie van haar moeders kant hebben ze een vaste traditie tijdens de feestdagen: “Ken je die kleine draaiorgeltjes waar je papier met gaatjes doorheen kunt draaien? Mijn opa maakte die bladmuziek en tijdens kerst zingen we die liedjes, zoals Ave Maria. Mijn vriend vindt deze traditie wat minder, maar hij doet elk jaar lief mee.”
Lees verder onder de foto’s >
Of er nog nieuwe ballen bij Claudia in de kerstboom komen dit jaar? “Ik houd mijn ogen altijd open, maar ik heb nu een redelijk complete boom.” Haar tips voor iedereen die het huis nog moet gaan versieren: “Koop je kerstversiering overal. Voor de basis ga je lekker naar goedkope winkels, zoals Blokker en Action. Dat vul je aan met wat mooie dingen van bijvoorbeeld de Bijenkorf of Sissy Boy. Een paar pronkstukken die wat duurder zijn.”
Voor haar grootste tip moet je nog even wachten: “Januari is hét moment om kerstinkopen te doen. Ik sla dan altijd in voor het volgende jaar. Toen ik vorige week mijn versiering uit de berging haalde, kwam ik allemaal ‘nieuwe’ dingen tegen met een sale-sticker erop. Dat is een soort cadeautje aan jezelf!”
Wil je meer van Claudia’s appartement in Crooswijk zien? Lees dan dit interview, waarvoor we bij haar gingen binnenkijken.
Ben jij ook gek op kerst en is jouw Rotterdamse huis binnenkort omgetoverd tot winterparadijs? Staat je woonkamer vol kerstbomen? Of is de buitenkant van je huis over de top versierd met knipperende lichtjes? Dan zijn wij op zoek naar jou! Stuur ons een mail en we nemen contact met je op.
In onze gids
Populaire rubrieken