Tineke neemt na 25 jaar afscheid van Café de Schouw: ‘Ik ga reizen’
Er hangt een donkere wolk boven de Witte de Withstraat en het droevige nieuws heeft zich inmiddels door Rotterdam verspreid:…
Ken je De Zingende Buschauffeurs al? Een groep RET-medewerkers én Feyenoord-fans nam in 2017 een kampioenslied voor hun club op. Vijf jaar later hebben ze meerdere nummers uitgebracht en voor de video van hun nieuwste hit gaan ze binnenkort naar Benidorm. “In scootmobiels over het strand.”
Aad van Hemert (55) is de initiatiefnemer van De Zingende Buschauffeurs. Afgelopen mei vond hij het tijd om eens over iets anders dan Feyenoord te zingen. “Omdat we met onze liedjes altijd geld inzamelen voor het Sophia Kinderziekenhuis, kwamen Bassie en Adriaan in mij op. Van ‘De Spaanse Zon’ is best een leuk feestnummer te maken, dacht ik toen.”
Om zo’n nummer te coveren, moesten De Zingende Buschauffeurs wel toestemming hebben van het bekende duo. “Ik heb Aad Van Toor een mailtje gestuurd. Al snel kreeg ik reactie: ‘Je hebt een aantal pluspunten. Eén, je heet ook Aad. Twee, je komt ook uit Rotterdam. En drie, je bent een Feyenoorder. Dit kan ik niet weigeren. Succes ermee’”.
Toen de goedkeuring binnen was, doken de RET-collega’s in Charlois de studio in. “We hebben er een keer of vijf over gedaan. Je moet altijd nog een beetje sleutelen en de beat eronder zetten.”
Lees verder onder de foto >
Bij een hit hoort natuurlijk ook een clip, dus die gaan De Zingende Buschauffeurs binnenkort opnemen. “We gaan vijf dagen naar Benidorm in februari. Het wordt echt een heel grappig filmpje. Vijf dikke buschauffeurs die met een luchtbedje in de hand langs het water lopen.” Aad heeft er zin in en hij kent de weg in de Spaanse badplaats. “Ik ben er vaak geweest en ken de Nederlandse zaken die daar zitten, waar alle Hollanders lekker aan een sateetje zitten. Een beetje overwinteren.”
De kans is groot dat je komend jaar nog een cover van ‘De Spaanse Zon’ gaat horen. De bekende volkszanger Mart Hoogkamer (die van ‘ik ga zwemmen in Bacardi Lemon’) gaat het nummer namelijk ook uitbrengen en hoopt er een nieuwe zomerhit mee te scoren. Aad en zijn collega’s zijn niet bang dat het hun versie in de weg zit. “Het geeft alleen maar meer publiciteit.”
Het avontuur met De Zingende Buschauffeurs begon in 2017. Aad: “Ik zag een filmpje van American Football waar het nummer ‘Sweet Caroline’ werd gedraaid. Het hele stadion zong mee en toen dacht ik: dat kan in de Kuip ook.” Hij vroeg de stadionspeaker of dat nummer een keer gedraaid kon worden en dat gebeurde. “Toen ik zag wat dat met het publiek deed, kwam er gelijk een tekst in mijn hoofd. De hele tweede helft gingen de regels niet meer uit mijn hoofd.”
Toen hij na de wedstrijd thuis kwam, heeft Aad – met de karaokeversie op de achtergrond – in twintig minuten de tekst op papier gezet. “In mijn fantasie zag ik de hele Kuip mijn nummer zingen.” Die droom werd een paar maanden later werkelijkheid en De Zingende Buschauffeurs stonden op de middenstip. “Vervolgens werden we door Ahoy gebeld: of we voorafgaand aan de kampioenswedstrijd daar wilden optreden.” Dat wilden de heren wel, maar ze moesten op tijd in de Kuip zijn om de wedstrijd daar te kijken. “Er stonden taxi’s met draaiende motoren klaar om ons te brengen!”
Aad verwacht nog wel een tijdje zoet te blijven met De Zingende Buschauffeurs. “Zolang we er maar lol in houden”, zegt hij. “Als ik op de bus zit, hoor ik een nummer voorbijkomen en krijg ik weer allemaal teksten in mijn hoofd. Het lijkt me ook grappig om een keer een eigen nummer te schrijven. Een melodie te verzinnen die pakkend is.”
En naast de muziekcarrière blijft Aad gewoon nog op de bus. “Ik heb drieëntwintig jaar op Zuid gereden, maar ben in 2020 naar Noord overgestapt. Ik zit vast op lijn 33, gecombineerd met 38 en 40. Buslijn 33 rijdt van Rotterdam-The Hague Airport door Overschie naar het centraal station. Mensen die op vakantie gaan, zijn bijna altijd vrolijk. Ik heb het lekker naar m’n zin!”
Wil je de nummers van De Zingende Buschauffeurs luisteren? Dat kan onder andere via Spotify. Op de website Rotterdam En Trots lees je meer over het doneren aan het Sophia Kinderziekenhuis, en hier kun je de heren ook boeken voor al je feesten en partijen.
In onze gids
Populaire rubrieken