Bucketlist voor Rotterdammers: dit moet je echt een keer gegeten hebben
Als je ook maar een beetje een foodie bent, dan zit je in Rotterdam wel goed. Maar welke Rotterdamse specialiteiten…
Goedemorgen! Of je nu fris of brak bent, ontbijten in Rotterdam is altijd een goed idee. Maar waar kan dat? Veel zaken gaan pas open om 12.00 uur. Wij hebben restaurants in Rotterdam gevonden waar je vroeg kunt ontbijten.
In de all day breakbast zaak Lilith aan de Nieuwe Binnenweg scoor je pancakes, acai bowls, broodjes en salades. Dus of je in de mood bent voor een zoet of hartig ontbijt: het kan allemaal. Lilith is iedere dag open vanaf 09.00 uur. Daarnaast is deze zaak 100% vegetarisch. Dus ja Truus, ook de bacon is vegan.
Bienvenue! Wat zijn we blij dat er naast Louise Petit – Restaurant nu ook een prachtige ontbijtzaak is geopend: Louise Petit – Dejeuner. Je kunt aan de Veerhaven van woensdag t/m zondag al om 08.30 uur aanschuiven voor de lekkerste Franse lekkernijen. Kom maar door met die pain au chocolat, croque madame en truffle omelet.
Of je nu op maandag of zondag wilt genieten van een lekker ontbijt, bij het gezellige Picknick aan de Mariniersweg kun je maandag tot en met zaterdag vanaf 08.00 uur terecht, zondag vanaf 09.00 uur. En geloof ons, voor de ontbijtplank wil je je wekker een uurtje eerder zetten.
De zaken van SERVED op de Coolsingel (nummer 8 en 60D) zijn voor de echte vroege vogels. Van maandag t/m vrijdag kun je hier rustig wakker worden vanaf 07.00 uur, en op zaterdag en zondag SERVeren ze vanaf 09.00 uur ontbijt. Leuk weetje: de SERVED koffie is ook verkrijgbaar in cups en koffiebonen. Kun je thuis aan je barista skills werken.
Zin in een acai bowl, eitje met avocado of pannenkoekjes? Je bestelt het allemaal bij Bertmans aan de Karel Doormanstraat (Schouwburgplein). En dat kan al lekker vroeg, want van maandag t/m zaterdag zijn ze vanaf 08.30 uur open. Op zondag een halfuurtje later. Tipje voor de mensen die niet kunnen kiezen: neem de ‘Brunchplatter’.
Wakker worden op het terras in een tuin met een lekkere kop koffie en een stapel pannenkoeken. Klinkt top toch? Dit kan natuurlijk By Jarmusch aan de Goudsesingel (Het Industriegebouw). Ze zijn iedere dag open vanaf 08.00 uur. En het menu is echt huge. Dus voor de zoete, hartige, kleine of grote ontbijter; hier kun je los.
Het motto bij Baker & Moore aan de Westblaak is “Create it yourself”. Dus of je nu gaat voor een sandwich, salade of bowl, jij kiest exact wat er op je bord terecht komt. Voor de mensen met keuzestress: don’t worry. Er zijn ook heerlijke specials samengesteld. Op maandag t/m vrijdag is Baker & Moore al vanaf 07.30 uur open. Op zaterdag en zondag kun je uitslapen tot 09.00 uur.
Rolph’s Deli op de Kop van Zuid is echt een fijne. De deuren zwaaien op woensdag tot en met zaterdag open om 09.00 uur (zondag om 10.00 uur), en je kunt er dan gelijk terecht voor heerlijk ontbijt. Bijvoorbeeld avocado toast met een gepocheerd eitje. Maar je kan ook gewoon lekker gek doen: een bakkie pleur met 24 karaat goud!
Zin in lekkere koffie, sapje, broodje of een salade? Bij Juffrouw van Zanten hebben ze het allemaal. In hun vestigingen in Kralingen en Rotterdam-West kun je doordeweeks vanaf 08.30 uur genieten, in het weekend vanaf 09.00 uur. Ook een fijn plekje om met je kinderen te ontbijten, want ze hebben een uitgebreid menu voor de kleintjes. Lekker met je kiddo aan de pancakes.
Wil je healthy ontbijten in Rotterdam? Ga naar Sajoer. Wij huppelen er regelmatig langs om een gembershot te halen. Maar ook voor koudgeperste sap, detoxkuren, soep, bowls, koffie en sweets kun je hier terecht. De vestiging in Blijdorp (Statenweg) is doordeweeks al open vanaf 08.00 uur! In het weekend om 09.00 uur. Slaap je liever iets uit? De vestiging op de Botersloot is iedere dag open vanaf 10.00 uur.
Bazar op de Witte de Withstraat is een heerlijke plek om te ontbijten in Rotterdam. Je kunt in dit wereldeethuis doordeweeks terecht vanaf 08.00 uur (zondag 09.00 uur). Wil je groots uitpakken? Ga dan voor de Extra Bazar: pide, açma en simit, gemarineerde feta, gekruide roomkaas, kaymak, abrikozenconfiture, honing, duizend-gaten-flensje, yoghurt met vers fruit, gekookt ei, jong belegen kaas, sucuk, één verse jus d’orange en één koffie of thee. BAM. En dat voor €10,-.
Blijf op de hoogte
Schrijf je in voor de nieuwsbrief van indebuurt Rotterdam en blijf op de hoogte van alles over en rondom Rotterdam.
In onze gids
Populaire rubrieken
In onze gids
Populaire rubrieken
Topper