Wat zit er eigenlijk in je lippenstift? Ontdek het bij deze expo
Aangeboden door Kunstinstituut Melly
Kunst lastig te begrijpen? Nee hoor, de huidige tentoonstellingen bij Kunstinstituut Melly op de Witte de Withstraat zijn juist hartstikke toegankelijk. Het werk van Ane Graff en Ayesha Hameed is niet alleen mooi om te zien; je steekt er ook nog eens wat op.
Op de tweede verdieping van Kunstinstituut Melly exposeren altijd twee kunstenaars die op een bepaalde manier aan elkaar gelinkt zijn. Tot 21 augustus dit jaar zijn dat Ane Graff en Ayesha Hameed; allebei voor het eerst in Nederland te zien met een solotentoonstelling.
Maar dat is niet de belangrijkste overkoepelende factor: ze zijn allebei dol op onderzoek doen en verwerken hun boeiende bevindingen in kunstwerken.
Ane Graff
De Noorse Ane Graff is naast kunstenaar ook wetenschapper, en dat zie je terug in haar werk. Ze doet onderzoek naar hoe de producten die we gebruiken invloed hebben op ons lichaam. In deze tentoonstelling zien we onder meer hoe ze een lipstick van l’Oréal heeft ontleed en de bestanddelen heeft verwerkt in een kunstwerk.
In de ruimte staan acht doorzichtige bokalen met daarin de bewuste (giftige!) vloeistoffen in kunsthars. Dat ziet er ook nog eens heel tof uit. Ook onderzoekt ze begrippen als ontsteking en nog veel meer. Hier lees je wat je kunt verwachten.
Lees verder onder de foto >

Ayesha Hameed
Ayesha Hameed doet ook graag onderzoek. Zij is speciaal geïnteresseerd in hoe onderzeese stromingen van invloed zijn geweest op de migratie van de mens, en hoe langeafstandskabels van de ene naar de andere kant van de wereld de migratiestroom hebben bevorderd en veranderd.
Het resultaat is een poëtische tentoonstelling met heel veel blauwe doeken. Als je er doorheen loopt, beginnen ze te bewegen als een golvende zee. Ondertussen wordt haar audiowerk afgespeeld. Lees hier meer over deze interessante expositie.
Lees verder onder de foto >

Gratis toegang
Deze tentoonstellingen zijn tot 21 augustus 2022 te bewonderen in Kunstinstituut Melly, in dat mooie pand op de Witte de Withstraat.
Extra tip: Kunstinstituut Melly is iedere vrijdag tussen 18.00 en 21.00 uur gratis te bezoeken. Kun je daarna meteen door voor een drankje op de Witte de With!