Het nieuwe Eiland van Brienenoord: ‘Je hebt nu een prachtig uitzicht op de stad’
Het Eiland van Brienenoord heeft het afgelopen anderhalf jaar een enorme opknapbeurt gehad. Het bijzondere stuk natuur onder de gelijknamige…
Je loopt in de schemering over het prachtige Eiland van Brienenoord. Tussen de bomen hangen kleine lampjes die je meenemen richting de Buitenplaats. Daar brandt het kampvuur en staat de vrijdagmiddagborrel klaar. Het klinkt als een film, maar het is werkelijkheid.
Iedere vrijdagavond toveren de koks Swaan en de Schipper het Eiland van Brienenoord om tot een sprookjeswereld. “Als je hier één keer bent geweest, heb je het gevoel dat je vaker moet komen. Iedereen vindt het de moeite waard.”
[UPDATE 01/04/2022] De diners bij Buitenplaats Brienenoord zijn verplaatst naar zaterdagavond.
We schreven al eerder over de bijzondere Buitenplaats Brienenoord, toen Jasper nog de eilandkok was. Hij is inmiddels verhuisd, maar dat betekent niet dat je deze plek moet missen. Swaan en Jeroen staan nu in de keuken en hebben fijne plannen voor het najaar.
“Ons idee was om de hele winter op vrijdagavond een driegangendiner te serveren. Maar vanwege de huidige coronamaatregelen moesten we die plannen omgooien”, vertelt Swaan. “Nu hebben we een vrijdagmiddagborrel bij het kampvuur mét een daghap.” Je kunt vanaf 16.00 uur aan de borrel beginnen, zodat je nog net de zonsondergang meepakt. “Het licht is in de herfst zo mooi!”
Lees verder onder de foto’s >
Wat je kunt verwachten van het eten? Swaan: “We maken wereldse gerechten mét een Rotterdamse twist. Vaak uit de Oosterse of Indiase hoek. Warm, winters en kruidig eten met seizoensgebonden producten uit de omgeving.” Bij de borrel serveren ze een mix van streetfood voor € 12,50. Om 18.00 uur komt de vegetarische maaltijd op tafel voor € 16,50. Wil je het allebei? Dan kost het je € 25,00. Graag van tevoren even reserveren via e-mail op [email protected].
Lees verder onder het Instagram-bericht >
Bij Buitenplaats Brienenoord gebeurt nog meer. “Op zondag zijn we open voor wandelaars. We hebben dan koffie, warme chocomelk, taart en lunch.” In de zomer zijn ze ook op zaterdag open.
Als de coronamaatregelen het toelaten, gaan Swaan en De Schipper in de toekomst alsnog op vrijdagavond een driegangendiner koken. “En in het voorjaar willen we met de tuin aan de gang. Dan kunnen we zelf dingen verbouwen die we in de keuken kunnen gebruiken.” Wil je van alle plannen op de hoogte blijven, volg Buitenplaats Brienenoord dan via Instagram.
In onze gids
Populaire rubrieken