Binnenkijken bij Boutique Hotel Straelman: ‘Wat mensen thuis niet durven, doe ik hier’
Vroeger was het een aan studenten verhuurd herenhuis. Een door de jaren heen slecht onderhouden pand, met vergeelde muren en...
Ken je het leuke lunchtentje Fingerz in de Lange Hezelstraat? De van origine Spaanse eigenaar Franchesko Casariego heeft zijn eigen zaak in september 2019 uitgebreid met een hotel. De naam: Lino City Hotel. Hier zie je de prachtige kamers van dit toegankelijke boutique hotel.
Na op veel verschillende plekken in de Nijmeegse horeca in de keuken te hebben gewerkt begon Franchesko, we mogen Fran zeggen, lunchroom Fingerz. Een goed lopend restaurant, waar hij ontzettend trots op is. Toch was zijn droom altijd al om een klein restaurant te hebben met óók een alcoholvergunning. Een plek voor avondhoreca. Jammer genoeg dacht de gemeente daar anders over: het bestemmingsplan van dit pand liet het in eerste instantie niet toe.
Tot Fran samen met de pandeigenaar op een goed idee kwam: we maken van de rest van het pand een hotel. Fran: “Nijmegen kampt al lang met een flink hotelkamer-tekort. De gemeente bleek het daarom wel een goed idee te vinden om boven Fingerz een hotel te beginnen. Toen de studenten die er eerder boven woonden stuk voor stuk uit het huis weggingen, begonnen we met de verbouwing. Ik heb het altijd leuk gevonden om gastheer te spelen voor anderen.” Enneh, de volledige horecavergunning had Fran nu óók in the pocket. Hij mag alcohol schenken!
Het Linco City Hotel heeft zes kamers. Elke kamer heeft een eigen karakter en ziet er weer helemaal anders uit. Bij een kunstenares kochten Fran en zijn vriendin zeven schilderijtjes. Op elke kamer en in de gemeenschappelijke keuken hangt zo’n schilderijtje. Er staan poppetjes op. Ze beelden typetjes uit, typetjes die we allemaal kennen. De namen van de kamers verwijzen in het Spaans naar deze typetjes. Zo is er de Irman Maior: de grote broer, Bébé: de baby en de Staff: met een arrogant ogend poppetje verwijzend naar één van de grootste kamers.
Er zijn vijf tweepersoonskamers waarvan de groottes variëren. Één van de kamers heeft zelfs een klein keukenblokje. Ook is er één eenpersoonskamer. Handig, voor als je bijvoorbeeld met drie of vijf personen een nachtje weggaat. Nog handiger: op de bovenste verdieping van het hotel is een gemeenschappelijke keuken. Fran: “In de meeste hotels heb je geen koelkast, of kun je niet makkelijk zelf even iets te eten warm maken. Daarom hebben we deze keuken erin gezet. Hij is van alle gemakken voorzien. Koffie en thee kunnen gasten hier gratis pakken.”
Ontbijten kunnen gasten beneden bij Fingerz. Fran: “Maar als gasten heel vroeg willen ontbijten, maken we een pakketje voor ze klaar.” Op de bovenste verdieping is er ook nog een dakterras. Fran: “Handig voor gasten die roken, dat mag niet op de kamers.”
Zie hier alle foto’s van het Lino City Hotel:
In onze gids
Populaire rubrieken