Nijmeegse studenten organiseren activiteiten voor eenzame ouderen: ‘Samen met jongeren soep maken’
Zo’n tien procent van de Nederlandse ouderen voelt zich vaak eenzaam, blijkt uit cijfers van het CBS. Hoog tijd om…
Nijmegen kent heel veel lieve mensen. Afgelopen maand riep indebuurt op Nijmegenaren te nomineren die in 2022 iets bijzonders hebben gedaan, om deze ‘kerstengel’ in het zonnetje te zetten. Emiel van Rheenen (28) gaf zijn vriendin Chris van Meeuwen (21) op.
“Chris betekent zoveel voor mij, deze titel heeft ze meer dan verdiend”, vertelt Emiel. “Ik leerde haar twee jaar geleden kennen, vlak nadat mijn moeder overleed. Het is niet altijd makkelijk en ze staat altijd voor mij klaar.”
Om Chris in het zonnetje te zetten, bracht indebuurt een kerstengeltrofee en verwenpakket langs. Een complete verrassing voor Chris: “Ik had het echt niet verwacht, wat lief!” Ze vertelt: “Het is voor mij vanzelfsprekend dat ik er voor hem ben. Emiel laat vaak weten dat hij mij waardeert, bijvoorbeeld door een briefje achter te laten. Het is een echte romanticus.”
Met Denk aan Elkaar slaan indebuurt en acht krantentitels de handen ineen door op verschillende momenten in het jaar verhalen en initiatieven in het zonnetje te zetten. Ons doel is om mensen met elkaar te verbinden. De kerstengelen-actie is de tweede in de reeks nadat we in oktober tijdens de Week tegen de Eenzaamheid vriendschappen vierden.
Tekst loopt door onder afbeelding
Emiel en Chris kenden elkaar vaag voordat ze elkaar tegenkwamen op Tinder en allebei naar rechts swipeten. Het was liefde op eerste date. Emiel vertelt: “We gingen iets drinken bij Samson. Sindsdien zijn we onafscheidelijk.”
“Afgelopen september gingen we ter ere van mijn moeder naar Disneyland Parijs met de familie. Het is zo fijn om iemand te hebben die er altijd voor mij is, Chris betekent heel veel voor mij”, vertelt Emiel.
Tekst loopt door onder afbeeldingen
Het stel woont sinds deze zomer samen middenin de Nijmeegse binnenstad. Emiel vertelt: “We komen beiden oorspronkelijk uit de randstad en zitten hier helemaal op onze plek. Nijmegen is zo’n fijne stad, we gaan hier echt niet meer weg!”
In onze gids
Populaire rubrieken