Van voorleesfeest tot peuteryoga: 8 x dit beleef je deze zomer in de bibliotheek
Aangeboden door Bibliotheek Hoeksche Waard
Dankzij Bibliotheek Hoeksche Waard kon je ook in coronatijd genieten van een goed boek, bijvoorbeeld door de verrassingspakketten aan huis. Alleen alle leuke workshops en andere doe-dingen hebben we gemist. Maar dat hoeft niet meer! Bijna alle vestigingen zijn weer open en de agenda staat bol van de leuke doe-dingen.
Update 22-07-2020: Sinds mei zijn de locaties één voor één heropend. Vanaf 27-07-2020 zijn alle locaties weer open. Kijk hier voor het actuele overzicht.
2 juli | Ontmoet Esther Gerritsen

Lijkt het je leuk om kennis te maken met één van Nederlands bekendste schrijvers? Op donderdag 2 juli wordt de schrijfster, die je misschien kent van bijvoorbeeld De Trooster of Roxy, online geïnterviewd door boekenblogger Alek Dabrowski.
Wanneer: donderdag 2 juli van 19:30 tot 21:30 uur | Waar: Online | Kosten: gratis | Aanmelden: hier, je ontvangt dan een link naar de online omgeving.
4 juli | Programmeren voor kinderen

Tijdens workshop bijeenkomst kunnen kinderen tussen de 8 en 17 jaar (leren) programmeren, robotjes bouwen en andere digitale vaardigheden onder de knie krijgen.
Wanneer: zaterdag 4 juli van 14.00 tot 15.30 uur | Waar: Bibliotheek Oud-Beijerland Centrum | Kosten: gratis | Aanmelden: hier
16 juli | Boekentaxatie

Heb jij thuis een boek liggen waarvan je denkt: dat zou best wel eens een waardevol boek kunnen zijn? Neem hem mee naar de boekentaxatie op 16 juli. Boekentaxateur Arie Molendijk komt dan naar de Bibliotheek in Klaaswaal om jouw boek(en) op waarde te schatten. Een soort Tussen Kunst en Kitsch voor boeken dus!
Wanneer: donderdag 16 juli 2020, van 14.00 tot 16.00 uur | Waar: Bibliotheek Klaaswaal | Kosten: € 5,- voor maximaal drie boeken | Aanmelden: hier
16 juli | Lezing: langzamer leven

Langzamer leven, weg van hectiek en stress en méér rust en vrijheid: steeds meer mensen zijn ernaar op zoek. Maar hoe? Yvonne Mol is een echte slow living-goeroe en verklapt op donderdag 16 juli 2020 het geheim van een leven met minder stress.
Wanneer: donderdag 16 juli 2020, van 19:30 tot 21:30 uur | Waar? Bibliotheek Oud-Beijerland Centrum | Kosten? € 7,50 of € 5,00 met je biebpas | Aanmelden: hier
17 juli | BoekStart workshop: peuteryoga

Op 17 juli is er een BoekStart, met als activiteit peuteryoga. Dit is een speelse vorm van yoga, voor kinderen tussen de 1,5 en 4 jaar. Zo leert je kleine hoe het is om even helemaal zen te zijn! Het thema is ‘zomervakantie’, rondom het boek Woezel en Pip op vakantie.
Ook op 3 juli is er trouwens een BoekStart, met voorlees- en knutsel-workshop, maar die is al vol.
Wanneer: 17 juli van 10.00 tot 10.45 uur | Waar: Bibliotheek Oud-Beijerland Centrum | Kosten? € 2,00 per persoon (per kind en per volwassene) | Aanmelden: hier
28 juli en 6 augustus | Piratenvoorleesfeest

Leuk voor kinderen uit groep 1 t/m 3: kijken en luisteren naar het spannende verhaal van Woeste Willem. Willem is een humeurige en mopperende zeerover, maar met het jongetje Frank sluit hij vriendschap en aan hem vertelt hij al zijn avonturen.
Wanneer: dinsdag 28 juli 10.30 tot 11.30 uur in Bibliotheek ‘s-Gravendeel en donderdag 6 augustus van 10.30 tot 11.30 uur in Bibliotheek Oud-Beijerland Centrum | Kosten: € 4,00 of € 2,00 met je biebpas | Aanmelden: hier voor 28 juli / hier voor 6 augustus
20 augustus | Minecraft-workshop

Minecraft is één van de populairste computerspellen van nu. Speciaal voor kinderen tussen de 9 en 14 jaar organiseert bibliotheek Mijnsheerenland een Minecraft-workshop. Daarin leer je aan de hand van onder andere Slot Loevestein alles over Middeleeuwse kastelen. Vervolgens bouw je zelf een Middeleeuws kasteel in Minecraft. Een laptop of tablet hoef je niet mee te nemen: de bibliotheek zorgt voor iPads.
Wanneer: donderdag 20 augustus 2020 van 10:00 tot 12:30 | Waar: Bibliotheek Mijnsheerenland | Kosten: € 10,00 of € 5,00 met je biebpas | Aanmelden: hier
T/m 30 september | Vertroetelactie

Ok, het is geen activiteit, maar wel erg leuk: de Vertroetelactie, die van 1 juli tot en met 30 september 2020 loopt. Leden met een strippenkaart krijgen 10 strippen extra en Basisabonnementhouders krijgen kosteloos een Plusabonnement. Ben je een Plusabonnementhouder? Dan mag je een cadeaubon ophalen in de Bibliotheek, waarmee je een strippenkaart mag weggeven.
Bibliotheek Hoeksche Waard heeft nóg een verrassing voor je in petto, je leest er alles over op de laatste pagina:
Blijvertje: de verrassingstas

Allereerst een fijn nieuwtje: de Bibliotheek gaat voorlopig door met de verrassingstas! Ken je die nog niet? Moet je echt eens proberen. Het werkt simpel: geef door wat voor soort boeken je leuk vindt en de bibliotheek maakt een selectie van vier boeken uit dit genre voor je, die ze bij je thuis bezorgen. Perfect tijdens je (thuis)vakantie!
Ook lid worden van de bieb? Dat kan via de oranje knop hieronder: