Tim is de nieuwste koopman op de markt in Hengelo: ‘Niks gaat boven de geur van verse stroopwafels’
Na een jaar verhuist de markt weer terug van het stationsplein naar de oude vertrouwde plek in de binnenstad. Reden…
Na een jaar verhuist de markt weer terug van het stationsplein naar de oude vertrouwde plek in de binnenstad. Reden genoeg om de Hengelose marktkooplieden eens op te zoeken. Deze week ging indebuurt langs bij de kaaskraam van Roy (45) en Nina (38) Kamphof.
In alle vroegte op de woensdagochtend staan er al heel wat Hengeloërs te wachten voor de kraam die flink bepakt is met grote gele schijven: de kaaskraam van de familie Kamphof. Jong of oud, met kruiden of liever een schimmelkaasje, er is voor ieder wat wils.
Ruim achttien jaar geleden zijn Roy en Nina met de kraam begonnen en staat het stel iedere woensdag en zaterdag op de markt in Hengelo. De kaaskraam is een echt familiebedrijf, want Roy en Nina zijn twaalf jaar getrouwd.
“Mijn schoonfamilie zit in de kaashandel en zo zijn wij ook begonnen. We hebben eerst de handel opgebouwd en zijn daarna pas in het huwelijksbootje gestapt”, legt Roy uit. “Daar heb ik nog steeds geen spijt van hoor”, voegt Nina grappend toe.
Op de vraag wat het allerleukste is aan het werk, is het antwoord van beide: de klanten! Want volgens Roy is dat wat het werk zo leuk maakt. “Werken op de markt is heel afwisselend, je hebt veel gezelligheid om je heen en je leert de klanten echt kennen.” Daarnaast is het team, dat bestaat uit Roy, Nina, Rik en Luca, volgens dit marktstel goud waard. “We hebben veel lol met elkaar.”
Lees verder onder de foto’s >
Ondanks dat Roy erg tevreden is over de tijdelijke standplaats op het stationsplein, vindt hij het hoog tijd om weer terug te gaan naar het vernieuwde marktplein. “We staan hier nu een jaar en het is wel mooi geweest zo. Mensen moeten net wat meer moeite doen omdat je uit het centrum staat. We missen het contact met de winkeliers. En zeg nou zelf, het marktplein is mooi geworden toch?”
In onze gids
Populaire rubrieken