Reactie Haarlem op gedeeltelijke lockdown: ‘Waar we voor vreesden is helaas waarheid geworden’
“We gaan naar een gedeeltelijke lockdown”, vertelt Mark Rutte tijdens de persconferentie van dinsdag 13 oktober. Vanwege het oplopende aantal...
Geen goed nieuws: nog altijd stijgt het aantal positief geteste Nederlanders, blijkt uit de nieuwe weekupdate van het RIVM. Ook in Haarlem is dit helaas het geval.
Elke week geeft het RIVM een update over het coronavirus in ons land. De cijfers in dit artikel gaan over de periode van 7 tot en met 13 oktober.
Afgelopen week zijn er 368 Haarlemmers positief getest op het coronavirus, waardoor het totaal aantal geregistreerde positief geteste Haarlemmers sinds het begin van de coronacrisis op 1603 komt. Kijk je naar de week hiervoor, dan waren er 259 Haarlemmers positief getest op het coronavirus. Het aantal deze week is dus hoger dan de week daarvoor.
Afgelopen week zijn er in Haarlem 10 ziekenhuisopnames en 6 overledenen als gevolg van het coronavirus waargenomen. Vorige week ging dit om 4 ziekenhuisopnames en geen overledenen. Hierdoor komen de ziekenhuisopnames als gevolg van het coronavirus in Haarlem sinds het begin van de coronacrisis op 87 te staan en het aantal overledenen op 68.
In onderstaande grafiek zie je het aantal geregistreerde positieve testen in Haarlem vanaf het begin van de uitbraak tot nu.
Tekst loopt door onder de grafiek.
Extra uitleg bij de grafiek:
Het landelijke aantal positieve testen blijft stijgen. In totaal zijn 43.903 Nederlanders afgelopen week positief getest op het coronavirus. Een week eerder waren dit er nog 27.485. In een week tijd zijn 192 mensen opgenomen op de intensive care. 150 mensen zijn deze week aan de gevolgen van het coronavirus overleden.
Minister-president Mark Rutte en minister Hugo de Jonge geven dinsdagavond 13 oktober opnieuw een persconferentie over corona en kondigen naar verwachting extra maatregelen aan. Wat de gevolgen voor Haarlem zijn lees je natuurlijk op indebuurt:
In onze gids
Populaire rubrieken