Binnenkijken bij Manon: ‘Vroeger hingen de SS-vlaggen aan deze muur’
Ja, je ziet het goed: Manon Bruijn is al vaker voorbij gekomen op indebuurt Haarlem. We interviewden haar een tijdje…
Voor de mensen die afkickverschijnselen vertonen omdat ze al zo lang niet meer naar een museum zijn geweest, hebben we goed nieuws! Zeventien musea gaan weer open voor een proef met sneltesten en het Teylers Museum zit daarbij!
Vanaf maandag 19 april openen de uitgekozen musea weer haar deuren. “De zeventien musea die deelnemen aan de pilot zijn in samenspraak met het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap en de 25 veiligheidsregio’s geselecteerd. Daarbij is gelet op spreiding – in iedere provincie tenminste één museum – museumgrootte en type collectie”, zo meldt Museumvereniging. De pilot wordt gehouden in de Nationale Museumweek, van 19 tot en met 25 april 2021.
Wie kunnen het Teylers museum dan weer bezoeken? Nou, iedereen met een museumjaarkaart. Zij moeten een kaartje voor een tijdvak reserveren en een negatieve sneltest laten zien bij binnenkomst. Om reisbewegingen te beperken wordt bezoekers gevraagd zoveel mogelijk in hun eigen regio naar een museum te gaan en een testcentrum te kiezen waarvoor ze ook zo min mogelijk hoeven te reizen. Ook blijven de coronamaatregelen van anderhalve meter afstand gelden en zijn er vaste looproutes door de musea.
“Mensen met een Museumkaart kunnen vanaf volgende week een tijdvak reserveren bij het museum van hun keuze op deze website. De Stichting Museumkaart zal het meteen bekend maken op social media als reserveren mogelijk is.De musea zijn verdeeld over het land en elk museum kan drie dagen meedoen. Wie een tijdvak bij een museum reserveert, ontvangt een link om een afspraak voor een gratis sneltest te maken. Ook mensen met een Museumkaart die is “verlopen” na 14 december 2020, kunnen meedoen. Op het geboekte tijdstip kunnen bezoekers dan naar binnen met hun Museumkaart, bewijs van reservering en de negatieve sneltest”, zo laat de Museumvereniging weten.
Aangeboden door Nova College
In onze gids
Populaire rubrieken