Gladys (38) brengt beweging, spiritualiteit en kunst samen in Haarlem

spiritueel haarlem
Gladys is de oprichter van Anaïta - een spirituele plek in Haarlem. Foto: Gladys

In hartje Haarlem vind je Anaïta, een plek waar vrouwen samenkomen. Voor dans- en yogalessen, maar ook voor maanceremonies en healings. Gladys, oprichtster van deze spirituele plek in Haarlem: “Ik wil vrouwen weer laten verbinden met hun essentie.”

“Want daarmee kunnen we de wereld redden”, vertelt Gladys. Ze spreekt over het teruggeven van de wijsheid aan vrouwen. Aan de hand van de vrouwelijke cyclus legt ze uit wat ze daarmee bedoelt.

“Op dit moment leven we op een mannelijke manier: keihard werken en altijd maar doorgaan. Maar als vrouw hoef je niet door te gaan op bijvoorbeeld koffie en paracetamol. Zeker niet als je menstrueert – iets wat ons nu wordt aangeleerd. Dat is juist de periode om als vrouw toe te geven aan je vermoeidheid en naar binnen te keren. Een enorm krachtige tool’’, vertelt Gladys.

Hersengolven

“Wist je dat de hersengolven tijdens het menstrueren langzamer worden? Om dit te bereiken als man, moet je veel oefenen met mediteren. Wij vrouwen krijgen dit iedere maand gratis en kunnen juist tijdens deze week heel veel inzichten krijgen. De week erna voel je je waarschijnlijk energieker en dat is dan weer het juiste moment om je inzichten mee te nemen tijdens meetings op bijvoorbeeld je werk.” Als vrouwen hun cyclus dus doorhebben, krijgen ze daarmee langzaam maar zeker hun wijsheid weer terug.

Lees verder onder de foto >

Foto: Anaïta

Helderziend

Hoe Gladys zelf aan deze wijsheid komt? Ze is opgegroeid in Santiago, de hoofdstad van Chili. Daar woonde ze samen met haar oma, ouders en de zes zussen van haar moeder. “Ik was altijd al helderziend en helder voelend. Als 6-jarig meisje zat ik bijvoorbeeld met iedereen rond het vuur in de getto van Santiago. We woonden in hutjes met plastic om onze matrassen, zodat deze niet vies konden worden. Toen realiseerde ik me dat we heel arm waren en voelde ik me heel verdrietig.”

“Maar die avond kreeg ik een visioen dat ik ooit in Europa zou gaan wonen met een blonde man, met blauwe ogen en een wipneus. Een wipneus!”, zegt ze lachend. “Dat kennen wij niet in Chili, hoor. Toen zag ik ook in het visioen dat ik me geen zorgen hoefde te maken en dat het goed zou komen. Niemand geloofde mij. Iedereen dacht dat ik op 15-jarige leeftijd zwanger zou worden en nooit uit de getto zou komen.’’

In Nederland miste ik het gevoel van saamhorigheid

Gladys, oprichter van Anaïta

Visioen van oma

En toch is haar visioen uitgekomen. Momenteel woont Gladys in Haarlem met haar blonde man mét wipneus. Maar dat ze iets met die gave is gaan doen, kwam pas veel later. “Ik wist niet dat ik deze gave had, ik dacht dat het normaal was. Ik ben dus eerst een dansopleiding gaan doen en ben zo de hele wereld over gereisd.”

Na een zware burn-out kreeg en auto-ongeluk, veranderde er iets in haar. “Ik zag in een visioen mijn overleden oma met wie ik vroeger samenwoonde. Zij vertelde mij dat ik iets met mijn helderziendheid en helderhorendheid mocht gaan doen. Daarom ben ik drie jaar geleden Anaïta begonnen in Haarlem: een plek waar beweging, spiritualiteit en kunst samen komen.’’

Lees verder onder de foto >

Foto: Anaïta

Passies delen

Met deze drie pijlers wil Gladys vrouwen weer verbinden met hun eigen vrouwelijke wijsheid en met elkaar. “Opgegroeid in de getto, in een echte community, miste ik gevoel van saamhorigheid enorm in Nederland. Daarom is Anaïta echt een ontmoetingsplek geworden. Eentje waar ik andere vrouwen een podium kan bieden om hun gaven te delen met anderen.’’

Iedere twee weken organiseert Gladys (volle-)maanceremonies, maar je kunt er ook terecht voor yoga- of danslessen, zoals Latin Dance en buikdans. Benieuwd? Neem een kijkje op de website

Dit artikel is geschreven door: Eva Spigt

Meer ondernemers uit Haarlem:

Meer in deze categorie

Ondernemer uitgelicht

Ga naar “Haarlemse Maud strijdt voor gendergelijkheid in de wijnindustrie: ‘Ik ben op missie’”

Haarlemse Maud strijdt voor gendergelijkheid in de wijnindustrie: ‘Ik ben op missie’

Ga naar “De Haarlemse werkplek van fotograaf Kyra: ‘Ik geniet van verhalen van de vrouwen voor mijn lens’”

De Haarlemse werkplek van fotograaf Kyra: ‘Ik geniet van verhalen van de vrouwen voor mijn lens’

fotograaf Kyra haarlem
Ga naar “Nieuw in Haarlem: Jeltje en Melanie runnen een gezellige Franse Bistro in het centrum”

Nieuw in Haarlem: Jeltje en Melanie runnen een gezellige Franse Bistro in het centrum

In onze gids

Aanbiedingen

Ga naar “Pvc Click Flex Strook Pella Eiken € 34,00”

Pvc Click Flex Strook Pella Eiken € 34,00

  • Kwantum
  • Geldig t/m 30 juni 2023
Ga naar “AH Komkommer € 0,52”

AH Komkommer € 0,52

  • Albert Heijn
  • Geldig t/m 11 juni 2023
Ga naar “Pink Stuff scrubber set € 19,99”

Pink Stuff scrubber set € 19,99

  • Blokker
  • Geldig t/m 11 juni 2023
Ga naar “Wagner Big city pizza’s van € 7,98 voor € 3,99”

Wagner Big city pizza’s van € 7,98 voor € 3,99

  • PLUS
  • Geldig t/m 10 juni 2023
Ga naar “Nederlandse Aardbeien of frambozen van € 2,99 voor € 2,49”

Nederlandse Aardbeien of frambozen van € 2,99 voor € 2,49

  • PLUS
  • Geldig t/m 10 juni 2023

Vacatures

Ga naar “Productiemedewerker”

Productiemedewerker

  • WerkTalent
  • Fulltime
Ga naar “Projectmanager Energie & Infra”

Projectmanager Energie & Infra

  • Alliander
  • Fulltime/Parttime

Agenda

Ga naar “Nacht van de Vluchteling”

Nacht van de Vluchteling

  • Van 17 jun t/m 18 jun
Ga naar “De Buurtcamping”

De Buurtcamping

  • Van 14 jul t/m 14 okt
Ga naar “Nationale Archeologiedagen”

Nationale Archeologiedagen

  • Van 16 jun t/m 18 jun
Ga naar “Buitenspeeldag 2023”

Buitenspeeldag 2023

  • 14 juni 2023
Ga naar “KLM Urban Trail”

KLM Urban Trail

  • 5 november 2023