Binnenkijken bij de Groningse Attie (71): ‘Ik heb mijn leven ingericht zoals ik dat wilde’
Ze woonde in Zwitserland, Arnhem en Groningen en woont nu sinds héél kort in Doetinchem. De 70-jarige Attie Nauta vond…
Jaarlijks reikt het Oranjefonds de Appeltjes van Oranje uit aan drie sociale projecten in Nederland. Daarbij staat ieder jaar een ander thema in de spotlights. In 2022 is dat: ‘Kansengelijkheid voor álle jongeren.’ De Groningse jongerenorganisatie Jimmy’s is dit jaar genomineerd!
Jimmy’s is een jongerennetwerk met wortels in Groningen. Tien jaar geleden opende Jimmy’s het eerste pand aan de Herestraat. “Inmiddels hebben wij al zes locaties door ‘t hele land. Daar zijn wij megatrots op, want onze jongerenorganisatie is er namelijk voor echt alle jongeren”, vertelt Romy van Jimmy’s in Groningen.
Jimmy’s zorgt ervoor dat jongeren een plek hebben waar ze helemaal zichzelf kunnen zijn. De Jimmy’s-locaties worden voor 95 procent gerund door jongeren zelf. “Wij zijn niet gericht op ‘probleemjongeren’, maar op iedereen. Bij Jimmy’s kunnen jongeren zichzelf ontwikkelen door mensen te ontmoeten, samen dingen te organiseren en hulp kunnen krijgen van elkaar of een professional als zij dat nodig hebben. Ook verzorgen wij workshops op scholen zoals bijvoorbeeld Alfa College of Noorderpoort College. Dan geven jongeren workshops aan jongeren over thema’s waarover meestal geen les gegeven wordt op school.”
“En, nu komt het”, vertelt Romy enthousiast, “wij zijn genomineerd voor Het Appeltje van Oranje 2022, waarbij wij 25.000 euro kunnen winnen! Kon minder. Wij moeten zoveel mogelijk stemmen binnen halen en opboksen tegen grotere initiatieven.”
Onder de 39 genomineerde initiatieven in Nederland worden drie prijzen uitgedeeld, waarvan Jimmy’s het enige initiatief uit Groningen is. “Wij hebben onze mede Groningers dus heel hard nodig!”
Wil jij ze helpen deze prijs in de wacht te slepen? Stemmen op Jimmy’s kan tot en met 21 januari via deze link.
In onze gids
Populaire rubrieken