Corona in Gouda: dit zijn de laatste ontwikkelingen
In het nieuws gaat het bijna nergens anders meer over: het coronavirus en de harde maatregelen om het virus tegen...
Kinderen mogen vanaf maandag 11 mei weer naar de basisschool. Dat heeft het kabinet bekendgemaakt tijdens de langverwachte persconferentie. Gouwenaars moeten verder nog even geduld hebben: de overige coronamaatregelen worden met vier weken verlengd.
De meeste coronamaatregelen die we inmiddels al ‘gewend’ waren, worden verlengd tot woensdag 20 mei. Op advies van het Outbreak Management Team (OMT) heeft het kabinet nu nieuwe maatregelen vastgesteld.
Wat gaat er veranderen? Een aantal maatregelen worden versoepeld:
Tijdens de persconferentie is er ook een aantal maatregelen verlengd:
Meer informatie over de nieuwe coronamaatregelen van het kabinet lees je op het AD.
Voor en na de persconferentie met Mark Rutte spraken wij met de Goudse Esther Snijder, moeder van drie kinderen: Yori (8), Kyra (10) en Tygo (12). Daarnaast past ze op de buurjongen, waarvan de vader een vitaal beroep heeft. Vol spanning keken zij vanavond naar de tv. “We hoopten al dat er weer iets zou mogen, al dan niet aangepast”, vertelt ze. “De kinderen zijn er blij mee, al moest ons buurjongetje wel huilen omdat hij niet naar school wil.”
Alle drie de kinderen van Esther keken vanavond naar onze minister president. “Ik vind het belangrijk dat ze er iets van meekrijgen. De jongste dochter is blij dat ze weer mag paardrijen. Onze oudste moet nog even afwachten. Hij zit op zwemmen en ik weet niet of dat dan weer mag, ook al zwemt hij in het buitenbad.” Al met al is Esther tevreden met de maatregelen. “Het is heel rot voor de ondernemers en de horeca, maar voor mij is het fijn dat de kinderen – al dan niet aangepast – naar school kunnen en kunnen sporten.”
Het is fijn dat er meer mogelijk wordt voor kinderen, maar de coronamaatregelen hakken er zwaar in bij de meeste Gouwenaars. “De afgelopen dagen hebben we met de Sint Janskerk in Gouda een aanloop genomen op de anderhalvemeter kerk”, schrijft Jaap van Rijn (directie Sint Jankerk) op Twitter. “Maar voorlopig helaas…”
De afgelopen dagen hebben we @sintjanskerk #Gouda een aanloop genomen op de '1,5 meter kerk', maar voorlopig helaas… pic.twitter.com/82dEFRYDEY
— Jaap van Rijn (@jaap_van_rijn) April 21, 2020
In onze gids
Populaire rubrieken