In Enschede steeg het aantal hufterboetes het hardst van heel Nederland (en hierdoor komt dat)
Rechts inhalen, hondenpoep niet opruimen, geluidsoverlast veroorzaken en ga zo maar door. Het zijn allemaal voorbeelden waar je een zogenoemde…
De dagen van stakingen in het openbaar vervoer zijn nog niet voorbij. Na het personeel van NS besluiten ook medewerkers van streekvervoerders het werk twee dagen neer te leggen. En daar valt ook Keolis onder.
Dat maakt vakbond FNV bekend. De grootste stakingsdag is op vrijdag 16 september, dan is er een landelijke actie waardoor reizigers voor alternatief vervoer moeten zorgen. In de dagen voor de zestiende zijn er regionale stakingen.
Het kan zijn dat jouw trein of bus toch rijdt. Niet al het personeel van de streekvervoerders staakt namelijk. Het gaat alleen om medewerkers die lid zijn van vakbond FNV. Maar niet alle werknemers zijn lid van de FNV of van een andere vakbond. Zij werken wel gewoon. Ook FNV-leden die niet willen staken, werken.
Ook Enschedese reizigers moeten mogelijk hun reisplannen omgooien. Op vrijdag 9 september staakt het personeel van Keolis in onze stad. Dat betekent dat er geen bussen van Twents én geen Blauwnet-treinen rijden. Goed om te weten: de NS-treinen rijden dus wél.
De nieuwe acties zijn een vervolg op de stakingen die eerder dit jaar plaatsvonden. Toen werd een estafettestaking gehouden. Op 14 mei legden chauffeurs van streekbussen in Enschede – die lid zijn van het FNV – hun werk neer voor een betere cao.
De medewerkers van Keolis gaan staken omdat ze willen dat er meer personeel bijkomt, waardoor de werkdruk omlaag kan. Dat kan volgens hen alleen door hogere lonen en vaste contracten.
In onze gids
Populaire rubrieken