Tip! Deze indrukwekkende voorstelling in het centrum van Enschede moet je zien
Aangeboden door Oost-Nederlands Symfonieorkest (ONSO)
Klassieke muziek is de bakermat van alle muzieksoorten. En pianist en componist Rachmaninov wordt gezien als een van de grootsten in de wereld van classical music. De van oorsprong Russische pianiste Sofia Vasheruk speelt over twee weken een van de moeilijkste werken van Rachmaninov in Enschede. Een buitenkans om eens écht goed te genieten van klassieke muziek.
Sofia Vasheruk speelt het zogeheten Pianoconcert Nr. 3 van Rachmaninov, onder leiding van dirigent Jeppe Moulijn. Dit stuk staat bekend als een van de moeilijkste werken uit de pianoliteratuur. De voorstelling vindt plaats op zaterdag 18 februari om 20.00 uur in Muziekcentrum Enschede. Bestel hier alvast je kaartjes.
Over componist Rachmaninov
Ook al luister je niet regelmatig naar klassieke muziek; de naam Rachmaninov laat bij de meesten toch wel een belletje rinkelen. Sergej Vasiljevitsj Rachmaninoff was een Amerikaans-Russische componist die in zijn leven prachtige en invloedrijke stukken componeerde. Hij was een van de belangrijkste pianisten van de vorige eeuw en had een laat-Romantische compositiestijl. Een van zijn bekendste werken zijn het tweede en derde pianoconcert en zijn tweede symfonie en Rapsodie op een thema van Paganini.
Over pianiste Sofia Vasheruk
De in Rusland geboren Sofia Vasheruk groeide op in een familie van muzikanten. De begaafde pianiste speelt al sinds haar vierde piano en heeft inmiddels heel wat concerten op haar naam staan. Ze viel regelmatig in de prijzen op internationale concoursen. Momenteel is Sofia, naast haar carrière als concertpianiste, werkzaam als pianodocente bij Kaliber en Academia Musica in Enschede.
In onderstaande video geeft Sofia haar visie op het stuk Pianoconcert Nr. 3 van Rachmaninov.
Lees verder onder de video >
Na de pauze de vijfde symfonie van Sibelius
Na de pauze speelt het Oost-Nederlands Symfonieorkest (ONSO) de vijfde symfonie van Sibelius, een stuk met een heroïsch karakter.
Kaartjes
Heb jij ook wel oren naar dit bijzondere concert? Een keer totaal wat anders doen op de zaterdagavond? Koop dan hier jouw kaartjes voor het concert van Sofia op zaterdag 18 februari in Muziekcentrum Enschede. Deze locatie is prima te belopen vanaf het centraal station. Dus ook voor degenen die buiten Enschede wonen: wees welkom.