Binnenkijken bij Johan en Loek: ‘Het mag best een zwart randje hebben.’
In een bovenwoning op de Bredalaan, wonen Johan Rijkers (33) en Loek Blonk (34). Een creatief stel. Ze wonen en...
In de Schrijversbuurt woont Iris Hiddink met haar man en dochter. Ze noemt haar woning zelf ‘op zich vrij doornsnee’, maar door haar werk en liefde voor interieurstyling heeft ze van de binnenkant wel iets bijzonders weten te maken. Een unieke kans dus, binnenkijken bij de interieurdesigner. Dat is als bij een chef op zijn doordeweekse dinerbord kijken!
Iris en haar gezin wonen hier nu zo’n 4,5 tot 5 jaar. Als zelfstandige werkt ze vanuit huis en op deze plek gaat ze ook in haar vrije tijd lekker verder met het stylen van de verschillende lichte ruimtes van hun jaren vijftig woning in de schrijversbuurt.
Alle spulletjes die in huis staan voor de decoratie hebben een verhaal. “Ik zet nooit zomaar iets neer. Ik koop ook nooit iets wat ik alleen maar mooi vind.” Iris moet er iets mee hebben. Zoals bijvoorbeeld het robotje. “Ik vind het leuk dat hij gemaakt is van transportkisten van het Rijksmuseum. Er staat ook een nummer op waarmee je kan opzoeken wat er dan in getransporteerd is. Een kunstobject in de vorm van een stoel in dit geval. Dat past ook wel weer heel erg bij me!” Ook zijn er veel dingen verzameld tijdens reizen. “Die boeken die je niet meer meeneemt op reis omdat je alles online kunt opzoeken, blijf ik tóch kopen. Leuk om neer te zetten of om thuis eens doorheen te bladeren.”
En ja, net als een hoop andere Eindhovenaren, is ook Iris dól op planten. “Planten maken blij. Je meubels stoten chemische stoffen uit, die de planten weer uit de lucht filteren. En ernaar kijken stimuleert creativiteit. Dat is bewezen.” Ze heeft zelfs een interieurgadget ontworpen waarmee je planten aan relingen kunt hangen. Aan de trapleuning of aan je balkon bijvoorbeeld. Superhandig!
(tekst loopt door onder foto)
Het interieur heeft zelf een rode draad in de woning. En die is rood. Ja duh… Nee echt: er hangen twee rode draden met een peertje eraan in de hal. Als je verder kijkt zie je overal rode accenten terugkomen. Het was eerst nog veel meer, dat rood. Iris heeft net al het rood een beetje weg gefilterd uit de woning. Maar dat bleek niet makkelijk, en daarom zijn die accentjes gebleven. “Ik vind dat nu ook eigenlijk wel heel leuk.”
Het poppenhuis van dochterlief is ook opvallend stylish ingericht. “Dat was bezigheidstherapie.” Het leuke is, dat die kamer in het midden hetzelfde is ingericht als de kamer van Iris’ dochter. Een bijzondere kleur tussen roze, rood en oranje in, gecombineerd met wit, mintgroen en konijnen. De hele kamer is namelijk geïnspireerd op de lievelingsknuffel van de bewoonster van de kamer. Hij is ook in het door Iris zelfontworpen behang verwerkt! Hoe cool als je moeder dat kan!
In de slaapkamer is zichtbaar dat Iris graag bezig blijft met het mooier maken van haar interieur. “Die wand heb ik net geschilderd, en de plankjes voor de planten heb ik gelijk meegenomen. Dat blijft best een paar jaartjes zitten hoor, die muurverf.” Haar man vindt het meestal wel prima wat ze allemaal uitspookt. “Ik leg het voor, en hij vindt het meestal wel goed.” Dat kunnen wij ons best voorstellen, het ziet er ook top uit. En helemaal niet doorsnee!
In onze gids
Nu gesloten
Populaire rubrieken