Eropuit! Dit kun je doen tijdens Hemelvaart in Eindhoven
Hemelvaartsdag 2023 staat voor de deur en je hoeft die dag echt niet binnen te zitten. Van dauwtrappen tot een…
Het lekkerste eten? Dat komt misschien wel uit de omgeving van Eindhoven. Of dat echt het geval is, merk je van donderdag 18 mei tot en met maandag 22 mei tijdens het ‘lange weekend van de Korte Keten’. Dan zijn er verschillende activiteiten in en rond Eindhoven die iets met voedsel te maken hebben.
Tijdens het lange weekend van de Korte Keten zijn er in heel het land activiteiten en zo ook in Eindhoven. Wat dacht je van het gratis foodfestival Lepeltje Lepeltje? Hier proef je eten bij foodtrucks van lokale bedrijven. In dit artikel lees je meer:
Het lange weekend van de Korte Keten is georganiseerd door de Good Food Club. Het doel van de Good Food Club is om ‘het aandeel van duurzaam en lokaal voedsel te vergroten en iedereen die zich hiervoor inzet te ondersteunen’. Meer daarover lees je op de website.
Het eerder genoemde uitje is specifiek tijdens het lange weekend van de Korte Keten, maar Good Food Club zet ook fietstochten uit. Deze fietstochten zijn niet in Eindhoven, maar er is er wel een in de omgeving. Je start op station Boxtel en fietst dan via Oirschot naar Haaren. De fietstocht duurt 2,5 uur zonder pauzes. Tijdens de fietstocht kom je langs drie Brabantse zaken en boeren die bij Good Food Club zijn aangesloten.
Een korte voedselketen is volgens Good Food Club een keten waarbij er maximaal één handelaar zit tussen boer en consument. De initiatiefnemers geven aan dat er volgens hen voordelen zitten aan een korte voedselketen. “Door te kiezen voor de korte weg van boer naar bord lever je als consument een bijdrage aan een sterkere lokale en regionale economie”, zeggen ze op de website.
Wil je alle activiteiten zien die tijdens het lange weekend van de Korte Keten worden georganiseerd? Hier zie je ze allemaal.
Aangeboden door De Wit Schijndel
Aangeboden door LAB-1
In onze gids
Populaire rubrieken