Sportvrouwen en Eindhovense kunstenaars: er zijn weer toffe exposities waar je gratis naar binnenwandelt
Aangeboden door Pennings Foundation
Een wandeling maken in je middagpauze, of kunst kijken op een vrije dag? De vernieuwde Geldropseweg is daarvoor een hele goede bestemming. Kun je meteen even binnenlopen bij Pennings Foundation. Vanaf half mei zijn er twee toffe expo’s. Daarvoor maak je sowieso al graag een ommetje.
Je bent er vast weleens langs gelopen, maar ben je er ook al binnen geweest? Moet je zeker eens doen. Dit is geen chique, arty-farty kunstgalerie. Hier loop je gewoon gratis en voor niks, naar binnen om een fototentoonstelling te bekijken. Die zijn altijd de moeite waard. Wij hebben twee bijzondere tips voor je uitgelicht.
Honderd vrouwelijke topsporters
Van zaterdag14 mei tot en met zaterdag 25 juni 2022 kun je kijken naar de tentoonstelling Op Kracht en Karakter – Nederlandse vrouwen in de topsport. Fotograaf Laura de Mildt fotografeerde ruim honderd vrouwelijke tosporters uit 45 verschillende sportdisciplines, waarvan je de meeste wel zult kennen. Denk aan Ankie van Grunsven, Ireen Wüst, Suzanne Schulting en Leontien van Moorsel. In de media is veel aandacht voor de expositie. Zo was Laura onder andere te zien bij Koffietijd.
Lees verder onder de foto >

Vrouwen die staan voor wie ze zijn
Laura wilde sportvrouwen eens op een andere manier in beeld brengen dan zwetend in sportoutfit. Ze maakte geen onderscheid in leeftijd, prestaties, lichaamsbeperkingen of achtergrond. Wel zijn het allemaal vrouwen die duidelijk staan voor wie ze zijn en wat ze doen.
Een aantal van deze portretten hangen straks levensgroot bij Pennings Fountation. De andere foto’s kun je zien in het boek Op kracht en karakter dat Laura uitbracht. Het ligt ter inzage bij Pennings. Wil je het thuis nog eens goed doorlezen, dan kun je het uiteraard kopen.
Lees verder onder de foto >
Video-installatie met humor
Van zaterdag 21 mei tot en met zaterdag 25 juni kun je gaan kijken naar AgriValley. Een videoinstallatie van beeldend kunstenaar Mirte van Duppen. Wanneer je kijkt naar het werk van Mirte zie je pas echt goed hoe landbouw en veeteelt aan het veranderen zijn. Het zijn indrukwekkende beelden, maar ze zijn soms ook grappig. En alles lijkt heel dichtbij, het is alsof je wat je ziet ook echt kunt ruiken en voelen.
Vervreemdend standpunt
Mirthe wil laten zien hoe de sector is veranderd door technologie en ze laat deze zien op een bijzondere manier, zoals wij er nooit naar zouden kijken. Zo zie je hoe Hollandse bloemen door machines geplukt en gesneden worden.
Lees verder onder de foto >
Groepsexpositie van Rob Schoonen
Vooruit, we delen ook alvast een leuke tip voor de zomer, want Pennings Foundation is de hele zomer open! TOT HIER… en verder is een groepsexpositie samengesteld door Rob Schoonen, ter gelegenheid van zijn afscheid als coördinator van de kunstredactie bij het Eindhovens Dagblad.
In de expositie is werk te zien van zestien lokale kunstenaars die Rob hoog heeft zitten en over wie hij in het ED heeft geschreven. Dat zijn: onder andere Maarten Baas, Piet Hein Eek, Kiki van Eijk, en John Körmeling.
Daarnaast wordt de serie ‘Onderweg’ getoond, een wekelijkse rubriek in het ED die Rob sinds april 2020 maakt samen met fotograaf Kees Martens. Daarbij fantaseert hij vrijelijk bij een foto die Martens ergens onderweg in de regio heeft gemaakt, steeds vanuit het raam van zijn auto.
Loop gezellig binnen
Alle exposities zijn gratis. Dus kom vooral. Eerder mag ook. Er is altijd wat te zien bij Penning Foundation. De vrijwilligers vinden het écht leuk als je langskomt. Er is altijd iemand om even een praatje mee te maken. Ze vertellen je graag iets over wat er te zien is, maar als je liever zelf rondkijkt mag dat zeker ook!
Hier zie je het volledige programma.