Say cheese: bij deze flitspaal in Eindhoven werd je deze zomer het vaakst geflitst
Flitspalen draaiden deze zomer overuren: in de maanden mei tot en met augustus werden 1,1 miljoen flitsboetes uitgedeeld aan Nederlanders....
Het was onvermijdelijk: 12 oktober zette De Stichting Federatie Eindhovens Carnaval een streep door alle officiële carnavals activiteiten. Dit betekent helaas geen optocht, federatiebal of polonaise op de Markt. Wij vroegen via onze socialmediakanalen wat jullie het meest gaan missen aan carnaval in Lampegat, een greep uit de reacties:
MORGEN IS DE DAG!😍🥳 Zijn we er klaar voor?!🍻
Posted by Stropdas Kroegentocht Lampegat on Saturday, 22 February 2020
Tijdens de Stropdas Kroegentocht strompelen carnavalsvierders van kroeg naar kroeg over Stratumseind. De naam komt van de kaart die je krijgt om alle kroegen af te strepen. Deze heeft (verrassend) de vorm van een stropdas. Eindhovenaar Mink kijkt ieder jaar weer uit naar deze gezellige kroegentocht: “Ik ga stropdassendag zeker het meest missen”, vertelt hij.
We kijken met z’n allen ieder jaar weer uit naar de optocht. Deze lange stoet met de ene wagen nog mooier dan de andere, is één groot spektakel. “De carnavalsoptocht ga ik het meest missen volgende carnaval”, vertelt Lizet ons. Helaas, geen pracht en praal dit keer.
3 Uurkes Vurraf in 3 minuten 😍
Wil jij nog even nagenieten van 3 Uurkes Vurraf? In 3 minuten komen alle fijnfisjenie hoogtepunten voorbij! 😍
Posted by Omroep Brabant on Friday, 21 February 2020
Het carnvalsfeest wordt ieder jaar groots afgetrapt met 3 Uurkes Vurraf. De gezelligste carnavalsbands zorgen er voor dat het dak van De Pullman eraf geblazen wordt. Nu zal die er strak op blijven zitten. Voor Judith is het een bittere pil om te slikken. Snappen wij helemaal!
Hordes felgekleurde mensen, de muziek die over de straten dreunt en de gezelligheid die je nergens anders zult zien. Over het algemeen lijkt iedere Eindhovenaar toch een stukje vrolijker tijdens dit verkleedfestijn. “De te gekke sfeer die er tijdens carnaval is, ga ik zeker missen”, vertelt Kimberly.
Het belangrijkste van carnaval is zonder twijfel een uniek kostuum vinden of maken. Ga je als tijger, pink lady, draak of een piraat. Sommige Eindhovenaren zijn maandenlang bezig met de perfecte outfit(s) bij elkaar zoeken. “Dat hele verkleedgedoe vooraf ga ik stiekem wel missen”, geeft Anke toe. Helaas zal de verkleedkoffer dicht blijven komend jaar.
“Soms is het lekker om even je frustraties te uitten”, vertelt Stef ons via Instagram. Er is ook een heleboel te klagen tijdens carnaval: het is koud, druk, vermoeiend, de muziek staat veelste hard en het is een enorme rommel in de stad. Soms is het gewoon even fijn om hierover tegen je vrienden te mopperen. Gelukkig kun je dit jaar dan klagen over het feit dat er niks is om over te klagen.
“Ik ga het samen zijn met mijn vrienden het meest missen”, vertelt Barbara. Samen verkleden, feesten, drinken en ook klagen schept een band. Ook al komen er waarschijnlijk nog vele jaren om carnaval te vieren, het blijft toch jammer dat we het dit in 2020 moeten overslaan! Wat ga jij het meest missen?
Blijf op de hoogte
Schrijf je in voor de nieuwsbrief van indebuurt Eindhoven en blijf op de hoogte van alles over en rondom Eindhoven.
In onze gids
Nu geopend
Nu geopend
Nu geopend
Populaire rubrieken
Topper
Topper
Topper
Topper