Suvi opende Foodgasm 2.0: ‘Ik heb vierhonderd verschillende ingrediënten in mijn magazijn’
Met een restaurant genaamd Foodgasm verwacht je waarschijnlijk een smaakexplosie. En die zou je zomaar kunnen krijgen, want de Indiase…
In de Schrijversbuurt vind je een oude garage uit 1928. Achter de boogvormige garagedeur schuilt Vintage Design & Co., de zaak van Helma van Bakel en Remco van Leeuwen. Je snuffelt er rond tussen vintage designstukken en oude kunst. “Vintage is het nieuwe antiek.”
Van een Philipsradio uit de jaren 60 tot een vintage Ikeastoel. De winkel is een walhalla voor liefhebbers van retroparels. “Vroeger was dit een garage. Mijn buurvrouw kwam laatst met oude foto’s, waarop mannen met hoeden hier stonden. Heel dandy“, vertelt Helma over het bijzondere pand.
Lees verder onder de Instagrampost >
Helemaal vooraan vind je Vintage Design & Co., achterin het pand woont Helma samen met Remco. Ze combineren de winkel met zijn zaak in oude kunst. Misschien komt Remco’s naam je bekend voor. Hij is expert bij het tv-programma Tussen Kunst & Kitsch. “Op zaterdag staan mensen hier in de rij. Ze komen dan langs met oude spullen of nemen foto’s daarvan mee. Bij Remco kun je dat laten taxeren”, vertelt Helma.
Lees verder onder de foto’s >
Als mensen dan toch binnen zijn, vragen ze vaak of ze even in de woning mogen kijken. Dat doen wij ook maar meteen… Het lijkt net een klein museum. Het interieur is een combinatie van oude kunststukken en vintage design. Je kunt er zomaar een vaas uit 1500 op een kast uit de jaren 50 tegenkomen. Via een ijzeren trap met versieringen in de woonkamer beland je in Remco’s walhalla vol met boeken en antiek.
Lees verder onder de foto’s >
Remco groeide zelf op in de Gestelsestraat, waar zijn vader vroeger een antiekwinkel had. Die zat schuin tegenover de oude garage waar nu deze zaak zit. Helma: “De interesse voor antiek en oude kunst is hem met de paplepel ingegoten. ‘De cirkel is nu rond’, zegt Remco altijd.” Zelf runde Helma jarenlang De Sprookjeskamer, een kinderwinkel in Eindhoven. In coronatijd reisde ze met Remco mee naar kunstbeurzen in binnen- en buitenland. Zo werd ze zelf verliefd op vintage uit de jaren 50 en 60.
Het zijn allemaal mooie stukken met een verhaal en een naam
In september 2022 startte Helma met Vintage Design & Co. Je vindt hier allerlei schatten van vroeger. Ze wijst naar een kast van het merk Pastoe. “Die kon je zelf samenstellen. Het is eigenlijk de voorloper van Ikeakasten.” Ook zie je in de winkel echte Eindhovense vintage, zoals een lamp van Philips-ontwerper Louis Kalff. Niet alleen vintage, maar ook nieuwe parels hebben een plekje. Zo staan er kleurrijke lampen van de Eindhovense designstudio Bel en Bes.
Lees verder onder de foto’s >
Van diehard verzamelaars tot jonge mensen: ze komen allemaal langs in de winkel. Het persoonlijke contact met klanten vindt Helma het leukst. “We hebben ook een webshop, maar hier kun je lekker ronddwalen. Mensen vinden het fijn om een lamp aan te zetten, een stoel of bank even uit te proberen of te voelen aan de stof.”
Met haar winkel wil Helma oude spullen nieuw leven inblazen. “Vintage is duurzaam en past goed in deze tijd. Er zijn veel mooie dingen gemaakt die je nu niet meer kan kopen. Dat zijn allemaal mooie stukken met een verhaal en een naam.” Ze pakt er een boek bij. “Ik laat ook zien wie de ontwerper is van bijvoorbeeld een meubelstuk. Zo hoop ik dat vintage niet vergeten wordt.”
Wil je een kijkje nemen bij Vintage Design & Co.? De winkel zit aan de Gestelsestraat 46. Je bent welkom van donderdag tot en met zaterdag tussen 11.00 en 18.00 uur.
Aangeboden door De Wit Schijndel
Aangeboden door Marr Cosmetics
In onze gids
Populaire rubrieken