Oude foto’s van Ede onder de loep: herken jij deze 7 plekken?
- 23 februari 2021
- Hanneke van Olst
Foto’s van Ede uit vervlogen tijden: wij kunnen er uren naar kijken. Herken jij waar deze 7 luchtfoto’s van Ede gemaakt zijn?
Het juiste antwoord:
De vorige foto moet je als inwoner van Ede toch wel herkennen. Je zag het centrum van Ede, met in het midden de Oude Kerk en verderop de oude Markt. Links op de foto de Achterdoelen en het Marnix College.

Het juiste antwoord:
Herkende jij het pand op de vorige foto? Het is het pand van Deli XL in 2007, aan de Frankeneng. Hier begon Cor Kok ooit zijn levensmiddelenbedrijf, waar hele generaties Edenaren hebben gewerkt. Het pand is nu gesloopt.

Het juiste antwoord:
Je kon de letters al lezen op de vorige foto: dit was de Stroomberg slachterij. Maar welke? Want er heeft er eentje aan de Verlengde Maanderweg gestaan (vlakbij het centrum nu) en in Ede-Zuid, waar nu de Leeghwaterstraat is. Het antwoord: dit is het pand in Ede-Zuid. Op deze locatie is nu de Leeghwaterstraat gekomen.

Blijf op de hoogte
Schrijf je in voor de nieuwsbrief van indebuurt Ede en blijf op de hoogte van alles over en rondom Ede.
