Een hapje hier, een hapje daar! 5 x deze restaurants in Ede doen aan shared dining
Krijg jij altijd ruzie met je tafelgenoten omdat je hapjes van anderen probeert te bietsen? Kun je nooit kiezen wat...
Als je zegt dat je lest bij Jan de Rijlesman, heeft niemand twijfels over wat voor soort lessen jij volgt. Bekt hartstikke lekker, die naam! Aan Rijschoolpro.nl legde Jan uit dat de naam ontstond als grapje. Vroeger werkte hij bij een grotere rijschool en in het contact met leerlingen sloot hij zijn berichtjes wel eens af met Jan de Rijlesman. “Het was een grapje, maar de leerling wist wel meteen van wie het bericht was”, vertelt hij. Nadat hij voor zichzelf begon, schreef hij minstens vier A4’tjes vol met potentiële namen maar uiteindelijk werd het dus gewoon Jan de Rijlesman.
We blijven nog even in autosferen. Van den Top rijopleidingen adverteert met ’toples’. Maar tijdens de lessen moet je je bovenkleding gewoon aanhouden hoor. Extra leuk, vinden wij, is dat ze een groot advertentiebord hebben hangen in Zwembad De Vrije Slag.
Tandarts Beck, dat lijkt wel een naam uit de Donald Duck. Deze tandarts aan de Arnhemseweg doet zijn naam in ieder geval eer aan.
We blijven nog even bij de tandartsen. Als je een gaatje moet vullen bij tandarts Boorsma, krijg je toch een beetje de kriebels… Gelukkig krijgt deze Edese tandarts hele goede reviews!
Deze naam is een twee-in-één geval. Het is namelijk het ‘Edes Proeflokaal’ en ook het ‘EdEs Proeflokaal’. En die tweede naam verwijst naar de eigenaren: Edwin en Esther. Leuk toch?
Voor het EDES Proeflokaal vestigde aan de Nieuwe Stationsstraat, zat Ede aan de Kook in dit pand. Ja, Ede aan de KOOK, niet Ede aan de COKE. Ede aan de Kook bestaat nu niet meer, wij spraken de eigenaren toen ze ermee stopten en in het interview vertellen ze ook een leuk verhaal over hun bedrijfsnaam.
Een naam waar wij de eerste keer toen we ‘m hoorden een beetje om moesten gniffelen. Bij ‘Dick’s Inn’ kun je ook heel andere associaties hebben dan een gezellig sportcafé, opgericht door iemand die Dick heet…
https://www.instagram.com/p/BuhJZUqHWAx/
Kok Henk van Keulen begon een foodtruck in een schaftkeet. Hij barbecuet op een cementmolen, de saus komt uit een kitspuit en de hamburgers plet hij met een stratenmakershamer. De kok draagt geen koksmuts maar een bouwhelm. De naam? Onbeschaft. Briljant!
Op-op-op-op-oppan gang-namseutayil. Ken je dit liedje nog? Met bijpassend dansje natuurlijk. Een restaurant in Bennekom heeft dezelfde naam en verwijst – gokken wij – naar de rijke buurt Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul. Iemand met ‘gangnam style’ is dus een rijk iemand. Weer wat geleerd!
‘Zeg ‘ns aaaa’. Hoe vaak zal tandarts van der Aa aan de Klinkenbergerweg z’n eigen achternaam per dag zeggen?
Wat zijn er toch veel artsen en tandartsen in Ede met grappige namen. Wat dacht van je kaakchirurg Koppendraaier in Ziekenhuis Gelderse Vallei? Je hoeft, anders dan zijn naam doet vermoeden, niet bang te zijn als je bij hem je verstandskiezen laat trekken hoor.
De kapper van kapsalon Inmodel op De Hartenberg? Die heet Van de Haar. Hilarisch!
Van hetzelfde laken een pak: Timmer Kleinbouw van de Verlengde Maanderweg.
Als je achternaam ‘Bak’ is, dan móet je bijna wel een bakkerij starten, toch? De Bennekomse bakker aan Edeseweg 23 (verstopt achter JC Koffie & Thee) wordt gerund door eigenaren met de achternaam Bak.
Zo had je vroeger dokter Griep en dokter Dokter. En weet je Makelaardij Rothuizen nog?
Dan horen we die hartstikke graag! Kom maar door en mail ze naar [email protected].
Lees ook:
Blijf op de hoogte
Schrijf je in voor de nieuwsbrief van indebuurt Ede en blijf op de hoogte van alles over en rondom Ede.
In onze gids
Populaire rubrieken