Linda en Johan begonnen een vintage fotostudio: ‘We halen inspiratie uit Peaky Blinders’
Drie Edenaren, één passie. Met hun liefde voor de vintage stijl toverden Johan van Oostrum, Linda Duijts en Bertus van den Top hun voormalige winkel in het buitengebied van Lunteren om tot fotostudio Shoot that Vintage.
Dezelfde plek, ander concept
Bertus en Linda runden samen een winkel met vintage items. Eind vorig jaar sloten de deuren van deze winkel, maar niet veel later openden ze weer. Dit keer met een ander concept. En dit keer niet met Linda en Bertus aan het roer, maar met Johan en Linda. Hoe zit dat? “Bertus en ik zijn partners, we hebben Linda vier jaar geleden ontmoet op een verjaardag”, vertelt Johan. “Het klikte enorm en Linda bleek ook nog eens, net als wij, affiniteit met vintage stijl te hebben. In 2019 openden Bertus en Linda de winkel. Toen Bertus vorig jaar een toffe baan aangeboden kreeg, besloten Linda en ik de ruimte om te toveren tot Shoot that Vintage.”
De winkel stopte, maar de passie niet
“Doordat ik een auto-immuunziekte heb, kon ik de winkel niet alleen draaiende houden. Ik draaide mee in de winkel, maar zelfs dat liet mijn gezondheid niet altijd meer toe”, vertelt Linda verder. “Ik was dus ontzettend blij dat Johan de ruimte als studio wilde gebruiken. Zo kon ik toch nog iets heel leuks doen met mijn passie.” Johan vult haar aan: “Ik werk als productfotograaf maar deed thuis soms al vintage fotoshoots. Dat was leuk, maar niet ideaal. Alle klanten moesten ons huis in en zelfs mee naar boven, want ik had van een slaapkamer een studio gemaakt. Nu we een grotere, echte studio hebben en Linda ook bijdraagt aan de shoots, is het allemaal een stuk professioneler. En samen is natuurlijk ook nog eens veel gezelliger.”

De rolverdeling
Bij Shoot that Vintage is Johan de man achter de camera. Maar ook Linda levert een belangrijke bijdrage. Linda vertelt: “Ik heb het meeste klantcontact. Ik regel de afspraken en zorg dat duidelijk is wat een klant wenst en wat we daarvoor nodig hebben. Soms hebben we alles al in huis, maar het kan ook zo zijn dat we nog kleding of accessoires nodig hebben voor een fotoshoot. Ik ga daar dan naar op zoek, echt heel leuk om te doen. Daarnaast assisteer ik ook tijdens de shoots en zorg ik er voor dat er geregeld een leuke post verschijnt op sociale media. Zo blijven we onder de aandacht. We hebben het Instagramaccount van de winkel omgezet, dus we startten met aardig wat volgers. Inmiddels is het aantal gestegen naar meer dan duizend volgers.”
“Bertus is natuurlijk niet helemaal uit de picture verdwenen”, lacht Johan. “Linda eet bijna dagelijks bij ons, dan levert Bertus altijd nog een belangrijke bijdrage in onze brainstormsessies.”
De favoriete stijl
Linda, Johan en Bertus halen hun inspiratie van Pinterest én uit series en films. Volgens Johan is Peaky Blinders op dit moment het meest bekende voorbeeld van een serie waar ze een flinke dosis inspiratie uithalen. “De serie speelt zich af in de jaren twintig. Dat is, samen met het Victoriaanse tijdperk (1837 tot 1901), toch wel mijn favoriete stijl om te fotograferen. Door veel op Pinterest te zoeken, én series en films te kijken die zich in het verleden afspelen, blijven we met nieuwe ideeën komen voor shoots. We hopen dan ook dusdanig te groeien, dat we over een poosje meerdere stijlen shoots aan kunnen bieden.” Linda eindigt hun verhaal: “Ons doel is niet meer vrij zijn op zaterdag. We hopen namelijk straks elke zaterdag meerdere shoots te mogen verzorgen.”
Een afspraak maken bij Shoot that Vintage? Stuur ze een DM via Facebook of Instagram.