Dordt in Stoom 2022: zet deze data maar in je agenda
De nieuwe editie van Dordt in Stoom laat vier jaar op zich wachten, maar we hebben iets om naar uit…
Stichting Intocht Sint Nicolaas Dordrecht (SIS) heeft besloten dat er ook dit jaar geen reguliere intocht wordt georganiseerd op 13 november. Er komt wel een besloten feest in de tuin bij de Grote Kerk.
Chris Hoogerwaard, voorzitter van SIS, laat weten dat dit besluit op maandagavond 27 september is genomen tijdens een vergadering. “Het blijft helaas onduidelijk of er een vergunning verleend kan worden voor een intocht en een optocht in het centrum en winkelcentrum Crabbehof. Op dit moment zijn er vanwege de coronabeperkingen alleen besloten evenementen mogelijk met een toegangscontrole. We hebben lang gewacht maar de intochtdatum 13 november kwam steeds dichterbij.”
“Met de gemeente en Dordrecht Marketing kijkt de SIS nu naar een opzet zoals bij de Dordtse Feesten afgelopen zomermaanden. Ons oog is gevallen op de GroteKerkstuin. Die kunnen we afhekken, en daar een knallend feest van Sinterklaas geven.” Dit zal gebeuren met de coronaregels die op dat moment gelden.
In Crabbehof komt geen feest, omdat het winkelcentrum heeft aangegeven geen afgesloten evenementen te kunnen organiseren. Dit komt onder andere door de parkeerdruk. Daarom beperkt SIS zich tot het centrum.
Als je bij het gratis Sinterklaasfeest wilt zijn, moet je de website van de intocht én sociale media goed in de gaten houden, vertelt Chris Hoogerwaard. “Gelukkig komt de medewerking van alle kanten want nog een jaar zonder Sintaankomst in Dordrecht, dat trekken we niet.”
In onze gids
Populaire rubrieken