Angelique Zegers voor haar ouderlijk huis in de binnenstad, waar haar liefde voor oude panden begon. | Foto: indebuurt Dordrecht
De liefde voor oude spullen en huizen ontstond bij Angelique Zegers al op jonge leeftijd. Haar vader is antiquair en samen met het gezin woonden ze in een gemeentelijk monument aan de Johan de Wittstraat. Angelique heeft haar ouderlijk huis altijd prachtig gevonden en op latere leeftijd besloot ze haar interesse voor oude panden te gebruiken in haar werk als makelaar.
Advertentie wordt geladen…
Angelique is een geboren en getogen Dordtse, maar toch heeft ze twintig jaar ergens anders gewoond. Samen met haar man besloot ze dat dat de drukte van de stad niet voor hen was weggelegd. Ze verhuisden meerdere keren en woonden op verschillende boerderijen. “Ik vond het elke keer ontzettend leuk om op zoek te gaan naar een oude woning en deze op te knappen en in te richten”, vertelt Angelique. “Uiteindelijk besloten mijn man en ik weer te verhuizen, maar dit keer terug naar de stad. Ik besloot mijn baan als marketing manager niet te houden en het roer om te gooien. Ik wilde mijn gevoel volgen en huizen gaan verkopen, advies geven, mensen helpen een nieuw thuis te vinden en makelaar te worden. Dat had ik twintig jaar eerder moeten doen!”
Terug naar Dordrecht
Het klushuis dat ze vijf jaar geleden kochten, stond in…. Dordrecht. “Terwijl we aan het huis werkten, besloot ik de opleiding voor makelaar te volgen. Ik heb mijn stage bij een Zwijndrechtse makelaar kunnen lopen, totdat ik hoorde dat Waltmann Makelaars in Dordrecht een makelaar zocht. Ik had niet verwacht dat ze iemand van mijn leeftijd wilden aannemen, maar ze deden het toch. En nu werk ik er al vier jaar!”
Liefde voor de binnenstad
Haar voorliefde ligt bij de oude panden in de binnenstad. Inmiddels is het haar expertise, omdat de verkoop van deze huizen haar goed afgaat. “Maar ik verkoop niet alleen woningen in de binnenstad hoor. Dordrecht kent een groot aantal wijken met een divers aanbod en dat maakt het ook zo leuk. Maar mijn hart ligt bij oudere huizen, omdat het panden zijn met een verhaal. Alleen al het schrijven van een tekst voor bij de beschrijving van het huis is al leuk. Ook daar probeer ik een uniek iets aan mee te geven.”
Advertentie wordt geladen…
Bomvolle agenda
De woningmarkt is oververhit en geliefde huizen zijn vaak dezelfde week nog verkocht. Angeliques agenda staat daarom bomvol met afspraken. Soms kan ze het niet laten om ’s avonds of in het weekend te werken. “Ik hobbel overal naartoe met mijn fietsje of elektrische auto. Mijn agenda staat vol, dus ik moet voor mezelf een pauze inplannen. Vaak verschuift die pauze alsnog naar het avondeten. Het is een drukke baan, maar ik zie het als hobby. Je komt zoveel mensen tegen met allemaal een eigen verhaal.”
“Zo was ik laatst bij een ouder stel dat al vijftig jaar in een huis in de Sophiastraat woont. Eigenlijk wilden ze nog niet verhuizen, maar ze konden hier niet langer blijven wonen vanwege hun leeftijd. De liefde die ze voor dit huis hadden, wilde ik daarom overbrengen in de beschrijving. Ook kwam er laatst een jong stel kijken bij een huis aan het Kromhout. We hadden zo’n leuk gesprek dat ze vertelden dat ze zwanger waren. Het was nog zo pril dat de rest van de familie het nog niet wist. Dat ik dit geluk met ze mocht delen, was erg mooi.”
Veel mensen uit Rotterdam, Delft, Den Haag, Gouda én Amsterdam komen nu in Dordrecht wonen
Hip and happening
De makelaar merkt dat Dordrecht nu hip and happening is. “Je moest eens weten hoe vaak er bezoekers uit Rotterdam, Delft, Den Haag, Gouda en Amsterdam komen. Omdat Dordrecht nog betaalbaarder is dan andere steden, komen ze allemaal hier naartoe. Ook duurdere nieuwbouwprojecten zijn in korte tijd verkocht.”
Eén van de gaafste panden die ze heeft verkocht, vindt ze Wijnstraat 88. “Toen ik zag dat we dit huis mochten verkopen, stond ik vooraan. Maar het zat in het portfolio van mijn collega Dorith Kools. Daarom vroeg ik of ik een keer mee mocht met een bezichtiging. Wat een prachtig huis was dat, net een paleis. Daar gaat mijn hart sneller van kloppen. Uiteindelijk mocht ik een bezichtiging van Dorith overnemen, omdat zij op die dag niet kon. En toen heb ik het pand na een paar bezichtigingen mogen verkopen!”
Je kunt verder lezen onder de foto’s van Wijnstraat 88
Dat de frustraties bij mensen hoog oplopen door de huidige woningmarkt, snapt Angelique helemaal. “Alleen als je een bezichtiging hebt gehad, mag je bij ons een bod doen. Ik vind dat je een huis moet zien én voelen. Op dit moment wordt er veel overboden, maar laat dat je niet afschrikken. Ook al denk je dat je wordt overboden, doe toch een bod. Het kan zomaar zijn dat je wél de gelukkige bent.”
De makelaar heeft nog een tip voor starters. “Ik zie dat starters veelal op zoek zijn naar een huis dat al helemaal af is. Vaak zijn die woningen al aan de prijs en dan wordt er ook nog overboden. Kijk ook eens naar een ‘opa- en omahuisje’ dat er wat minder modern en gelikt uitziet. Vaak kan je dit voor minder geld kopen. Huur daarna mensen in die het huis naar jouw smaak kunnen maken. Zo gebruik je het geld dat je normaal voor overbieden inzet, voor het inrichten van je huis zoals je zelf hebben wilt.”
Dit vind je misschien ook interessant:
Roxanne en Jael verbouwen een oud pand op de Voorstraat: ‘We belden aan en vertelden de eigenaar dat dit ons droomhuis is’
Jip is onze columniste. Ze schrijft over bijzondere, opvallende en grappige dingen die ze meemaakt Deze keer ging ze ‘Buitenkijken’…