Snel bij zijn: dit weekend is de Zero Waste Tour in Dordrecht

Voorstraat winkelen aanbiedingen Dordrecht
Foto: indebuurt Dordrecht

Paprika’s, noten, komkommers en nog meer: verschillende producten zijn verpakt in plastic. Dat is helemaal niet nodig, vindt Elisah Pals van Zero Waste Nederland. Ben jij het hiermee eens? Dan kun je samen met andere Dordtenaren op zaterdag 4 juni een zogenoemde Zero Waste Tour door Dordrecht doen.

Neem je eigen bakje mee en geniet van het product. Dat is de missie van Elisah van Zero Waste Nederland. “Het is niet nodig dat veel producten in de supermarkt of andere Dordtse zaken worden verpakt in plastic”, zegt Elisah. Via de tour ontdek je dat je genoeg producten in eigen bakjes en zakjes kunt vervoeren.

Zero Waste Tour in Dordrecht

De Zero Waste Tours worden in veel Nederlandse steden gehouden. In Dordrecht start de tour in de Voorstraat 49. Leanne en Saskia zijn de gidsen en ze nemen je mee naar ten minste vijf locaties die verpakkingsvrije producten verkopen. Elisah: “Uit eerdere edities bleek dat veel mensen verpakkingsvrije producten willen, maar niet zo goed wisten waar ze terechtkunnen. Verschillende ondernemers zeggen dat ze veel Dordtenaren terugzien die meededen met de tour.”

Dordtse ondernemers

“Ik hoop dat mensen op deze manier wat bewuster nadenken over het kopen van verpakte producten”, zegt Elisah. “Met de tour heb ik, samen met de lokale gidsen, geprobeerd om stadsgenoten op een leuke manier te informeren. Daarnaast wil ik lokale duurzame ondernemers op deze manier in het zonnetje zetten.”

Week zonder afval

De Zero Waste Tour is onderdeel van de ‘Week Zonder Afval’, die van 30 mei tot en met 5 juni loopt. Het doel van die week: zoveel mogelijk lege afvalbakken in Nederland. In heel het land zijn verschillende activiteiten.

Zo wandel je mee

De Dordtse tour zit al bijna vol, dus meld je snel aan via deze website. De kosten zijn 5 euro en daarvoor ben je een ochtend zoet. Het verzamelen is om 09.45 uur op Voorstraat 49 en om 12.00 uur is het afgelopen.

Wat neem je mee?

  • Goede schoenen;
  • Optioneel je fiets;
  • Je eigen boodschappentas(sen), potjes, bakjes en zakjes.
  • Een beker voor koffie of thee.

Lees ook:

Meer in deze categorie

Doen

Ga naar “Getipt! Deze dingen zijn er dit weekend in Dordrecht te doen (24 – 26 maart)”

Getipt! Deze dingen zijn er dit weekend in Dordrecht te doen (24 – 26 maart)

Ga naar “Koningsdag 2023 in Dordrecht: dit is het programma”

Koningsdag 2023 in Dordrecht: dit is het programma

Ga naar “Foodfestival Lepeltje Lepeltje verhuist dit jaar naar een andere locatie in Dordrecht”

Foodfestival Lepeltje Lepeltje verhuist dit jaar naar een andere locatie in Dordrecht

Lepeltje Lepeltje 2019 zonnig - indebuurt Dordrecht

In onze gids

Aanbiedingen

Ga naar “Pvc Click Flex Strook Pella Eiken € 34,00”

Pvc Click Flex Strook Pella Eiken € 34,00

  • Kwantum
  • Geldig t/m 30 juni 2023
Ga naar “Kruidvat Boob tape van € 5,99 voor € 5”

Kruidvat Boob tape van € 5,99 voor € 5

  • Kruidvat
  • Geldig t/m 26 maart 2023
Ga naar “Andrélon van € 15,96 voor € 7,98”

Andrélon van € 15,96 voor € 7,98

  • Kruidvat
  • Geldig t/m 26 maart 2023
Ga naar “Tommy Hilfiger sneakers € 39,99”

Tommy Hilfiger sneakers € 39,99

  • Kruidvat
  • Geldig t/m 26 maart 2023
Ga naar “Alle 0.0 pilsener van € 11,70 voor € 5,85”

Alle 0.0 pilsener van € 11,70 voor € 5,85

  • Albert Heijn
  • Geldig t/m 26 maart 2023

Agenda

Ga naar “Bijen- en honingmarkt”

Bijen- en honingmarkt

  • 15 april 2023
Ga naar “Eallum”

Eallum

  • Van 27 mei t/m 28 mei
Ga naar “Wantijpop”

Wantijpop

  • 10 juni 2023
Ga naar “Wantijlive”

Wantijlive

  • 9 juni 2023
Ga naar “Zomerkermis”

Zomerkermis

  • Van 17 jun t/m 25 jun
Fun Factory Zomerkermis Dordrecht