Meedoen met een kledingruil in Doetinchem? Zo werkt het 

clothing loop doetinchem
Foto: Martijn van den Dobbelsteen

Je ziet je buren altijd in een leuke outfit door Doetinchem lopen, terwijl jij nooit dat pareltje vindt in de winkel. Herkenbaar? Dan is de Clothing Loop misschien iets voor jou. Hierbij ruil je je kleding met andere Doetinchemmers.

Kortgezegd ‘krijg’ je bij een Clothing Loop eens per zoveel tijd tweedehands kleding van een andere Doetinchemmer. Dat kost je geen cent en is dus een mooie manier om te besparen! Daarnaast is er een ander groot voordeel aan dit initiatief: de mode-industrie is een van de meest vervuilende industrieën ter wereld, maar op deze manier draag jij daar niet aan bij. Je koopt tenslotte geen nieuwe kleding.

Tas vol kleren

Meedoen gaat zo: na het aanmelden komt een van de andere Doetinchemmers bij je langs met een grote tas vol kleren. Je kijkt rustig of er een leuk item tussen zit, bewaart die en vult de tas vervolgens aan met jouw eigen kleding, zodat de hoeveelheid kleren hetzelfde blijft. Daarna ga je naar de volgende in de groep met de tas. En zo gaat het door!

Oprichter Nichon Glerum vertelt: “We houden ongeveer één tas per zes adressen aan. Er kunnen meer dan zes mensen in een groep, maar dan circuleren er dus ook meer tassen. Doetinchemmers krijgen ongeveer eens per maand een bezoekje van hun voorganger, dat is dus best vaak. Wie weet ontmoet je nog een andere leuke stadsgenoot op deze manier!”

Duurzaam shoppen in Doetinchem

Als je meedoet aan een Clothing Loop in Doetinchem hoef je in theorie vrijwel niets zelf te kopen. In de tas voegen deelnemers alle soorten kleding toe: van broeken tot aan T-shirts en van jurkjes tot aan jassen. Heb je een verzoekje voor een specifiek item? Nichon: “De deelnemers hebben onderling contact en vragen weleens om hulp. Als voorbeeld: carnaval is net achter de rug. Sommige deelnemers vroegen in hun cirkel of iemand nog een leuk pak had. Dat werd in de tas gedaan en voilà! Datzelfde geldt voor bijvoorbeeld zwangerschapskleding.”

Verschillende maten

Nichon vertelt dat in de meeste tassen kleren van maat S tot en met L zitten. “Dat is bewust, omdat het ene merk andere maten hanteert dan het andere. En het ene lijf is ook weer anders dan het andere. Natuurlijk kan het voorkomen dat geen item in de tas die perfect past, maar we hopen dat dat niet al te vaak voorkomt. Voor kleinere en grotere maten zijn aparte groepen, zodat er voor hen meer passende kledingstukken in een tas zit.”

Clothing Loop in Doetinchem

In Doetinchem zelf is (nog) een Clothing Loop. Maar wel vlakbij onze stad. Zo is er eentje in Ulft, Zevenaar en Aalten. Wil je meedoen in een van deze plekken vlakbij Doetinchem? Meld je dan hier aan.

Meer nieuws uit Doetinchem:

Meer in deze categorie

Besparen

Ga naar “Goedkoop ontbijten in Doetinchem: hier kun je terecht”

Goedkoop ontbijten in Doetinchem: hier kun je terecht

Ga naar “Van kraampjes tot boerderijwinkels: hier in Doetinchem koop je voordelig eten”

Van kraampjes tot boerderijwinkels: hier in Doetinchem koop je voordelig eten

marktdag dinsdag martk indebuurt uitzicht redactie
Ga naar “Vleesspecialist Jort geeft tips: 5 x zo wordt gourmetten deze kerst nog leuker”

Vleesspecialist Jort geeft tips: 5 x zo wordt gourmetten deze kerst nog leuker

Aangeboden door Vlees.nl

In onze gids

Aanbiedingen

Ga naar “Pvc Click Flex Strook Pella Eiken € 34,00”

Pvc Click Flex Strook Pella Eiken € 34,00

  • Kwantum
  • Geldig t/m 30 juni 2023
Ga naar “Belavi Balkonzonnescherm € 49,99”

Belavi Balkonzonnescherm € 49,99

  • ALDI
  • Geldig t/m 2 april 2023
Ga naar “Alle Kwekkeboom oven & airfryer snacks Diepvries van € 4,99 voor € 2,69”

Alle Kwekkeboom oven & airfryer snacks Diepvries van € 4,99 voor € 2,69

  • Albert Heijn
  • Geldig t/m 2 april 2023
Ga naar “Bamboe opbergbox € 6,79”

Bamboe opbergbox € 6,79

  • Action
  • Geldig t/m 4 april 2023
Ga naar “AH Gesneden verspakket oosterse nasi of AH Verspakket Indiase curry Madras van € 5,49 voor € 4,49”

AH Gesneden verspakket oosterse nasi of AH Verspakket Indiase curry Madras van € 5,49 voor € 4,49

  • Albert Heijn
  • Geldig t/m 2 april 2023

Agenda

Ga naar “Record Store Day”

Record Store Day

  • 22 april 2023
Ga naar “Koningsdag”

Koningsdag

  • 27 april 2023
Koningsdag 2022 doetinchemKoningsdag 2022 doetinchem