Zo vader zo zoon! Co (45) en Jarno (17) werken beiden als metselaar
Aangeboden door Bouwmensen Deventer
Bouwmensen Deventer is hét opleidingsbedrijf voor de bouwsector in de regio Deventer, Raalte en Zutphen. Het bedrijf heeft een rijke geschiedenis en heeft in het 40-jarig bestaan jaren talloze jongeren opgeleid tot vakmensen. Zo ook Co én zijn zoon Jarno Roelofs. “Door mijn vader ontdekte ik hoe mooi de bouw is.”
Of je nu net van school komt en op zoek bent naar een opleiding in de bouw, of al jarenlang werkzaam bent in deze sector en je kennis wilt bijspijkeren: Bouwmensen Deventer biedt voor iedereen passende opleidingsmogelijkheden. Marco koos eind jaren 90 voor een carrière in de bouw: “Het is prachtig om anderen het vak te leren.”
Leren van de experts
Met een achtergrond in de autotechniek wist Co al snel dat hij de switch naar de bouw wilde maken. Na een vooropleiding in de richting van timmerman, schilder én metselaar vond hij zijn ware roeping: metselen in de buitenlucht.
Denk je dat het werk in de bouw alleen maar zwaar en simpel is? Think again! Co: “Samenwerken is essentieel. Daarom was ik jarenlang leermeester bij Nikkels Bouwbedrijf. Het is prachtig om anderen het vak te leren en ze te zien groeien.”
En ja, het weer kan soms roet in het eten gooien. Maar deze positieve vakman laat zich niet uit het veld slaan: “Slecht weer? Dat is een kwestie van je gewoon warm aankleden of de schildertent opzetten! Het leukste aan de bouw is samenwerken, plezier maken en natuurlijk het vakmanschap. En weet je wat het mooiste is? Er blijft altijd werk in de bouw!”
Lees verder onder de foto >

Leren uit de praktijk
Jarno’s introductie in de bouwwereld begon allemaal met het helpen van zijn vader in de tuin en nu is hij bezig om een echte vakman te worden in de bouw. Hij volgt namelijk bij Bouwmensen Deventer de bbl-opleiding tot metselaar.
“Bouwen is een heel mooi vak”, vertelt Jarno. “Je maakt iets tastbaars. Ik vind het fijn om de opleiding te volgen bij Bouwmensen. Naast de vier dagen dat ik werk, krijg ik een dag per week theorieles. Dat is de ideale combinatie voor mij. En waar nodig krijg je vanuit de opleiding ondersteuning.” En dat is belangrijk, want het is een vak apart!
Nog een paar maanden en dan mag Jarno zijn proeve van bekwaamheid doen met als einddoel zijn diploma. “Hoe cool is het dat je langs een gebouw kunt lopen en kunt zeggen: “Daar heb ik aan bijgedragen!”, zegt Jarno. Wie weet kom jij ze binnenkort wel tegen tijdens een wandeling door de stad.
De nieuwe generatie vakmensen
Het mooie van Bouwmensen Deventer is dat het bedrijf generaties verbindt. Jongeren leren van oudere vakmensen en andersom. Zo wordt de kennis en ervaring binnen de bouwsector doorgegeven van generatie op generatie. Dat maakt Bouwmensen Deventer niet alleen een opleidingsbedrijf, maar ook een plek waar vakmensen elkaar ontmoeten en van elkaar kunnen leren.
Kortom: Bouwmensen Deventer is er voor alle generaties die werkzaam zijn in of willen werken in de bouwsector. Of je nu jong of oud bent, ervaren of net startend: bij Bouwmensen Deventer ben je aan het juiste adres voor een passende opleiding.