Lekker dan: examenkandidaten moeten door storing langer op uitslag wachten
Zit je al in spanning te wachten op dat verlossende telefoontje, moet je nóg langer wachten op de eindexamenuitslag. Voor veel examenkandidaten is dat vandaag helaas het geval. Door een technische storing bij Somtoday in Deventer blijft de uitslag nog even uit, zo meldt De Stentor.
190 scholen
Somtoday, onderdeel van Topicus, is een leerlingvolgsysteem dat de cijfers van de eindexamens automatisch invoert. Het is de eerste keer dat dit op deze manier gebeurt, normaal voeren de scholen de cijfers zelf in. Door een fout in het systeem moeten leerlingen van 190 scholen in Nederland langer op de examenuitslag wachten.
Opgelost
Het College voor Toetsen en Examens (CvTE) geeft aan dat de storing inmiddels is opgelost. “Volgens onze informatie is er vanmorgen een storing geweest met Somtoday, en is die nu opgelost’’, laat woordvoerder Willemijn Leene aan De Stentor weten. “Scholen worden nu alsnog gebeld. We hopen dat de extra wachttijd voor de meeste leerlingen beperkt blijft. Maar het is natuurlijk erg vervelend voor de scholen én de leerlingen die op uitslagen wachten.’’
We wachten wat langer op de #examenuitslag 🤦 #Deventer https://t.co/FIbxmWFLmT
— Daphne (@daphentria) June 12, 2019
Meer over
NieuwsMeer uit deze categorie
adv.